فروش لپ تاپ نو و استوک بازاریان فروش عطر و ادکلن پرفیومی محمد طاها لطفی | taha lotfi طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ تاترین ، تاترین سکوی پرتاب برند شما درباره ما - بومرنگ "شبکه خدمات نوآوری"

ما جمعی از متخصصان و مشاوران مدیریت نوآوری و فناوری هستیم. اواخر دهه هشتاد، مطالعه روی الگوهای توسعه نوآوری صنعتی را آغاز کردیم و با بررسی تجارب شرکت­‌های موفق دنیا، تصمیم گرفتیم بستری برای توسعه نوآوری در بنگاه­‌های صنعتی ایرانی ایجاد کنیم. فعالیت رسمی این پلتفرم از سال 1390 شروع شد و بعد از مدتی عنوان “بومرنگ” را  برای آن انتخاب کردیم.

بومرنگ بستری برای پاسخگویی به نیازهای فناورانه کارخانه‌­ها و بنگاه‌های صنعتی کشور است، این پاسخگویی از طریق شبکه گسترده شرکت‌­های دانش­‌بنیان و فناوران کشور انجام می‌­شود. به بیان ساده‌تر، بومرنگ بستری را فراهم کرده تا صنایعی که به هر دلیلی در فرآیند تامین یا تولید خود با مشکل مواجه هستند، بتوانند این مشکلات را از طریق شبکه فناوران و شرکت‌های دانش‌­بنیان رفع نمایند.

یک ماده اولیه وارداتی که تامین آن به دلیل تحریم‌­ها با مشکل مواجه شده، یک ماشین در خط­ تولید که دچار خرابی قطعه شده و به دلیل نبود دانش تعمیر آن در داخل کشور، مدیران کارخانه را ناچار به تامین ارز و خرید خارجی کرده، یک محصول که همه­‌ی مواد اولیه آن از داخل تامین می­‌شود و با قیمت پایین در حال تولید است اما از نظر کیفی از رقیب خارجی عقب مانده و مشتری تصمیم به خرید از شرکت خارجی گرفته و… این‌­ها نمونه‌­هایی از نیازهای فناورانه و مشکلاتی هستند که به جرات می‌توان گفت تمامی بنگاه­‌های صنعتی ایرانی به صورت روزمره با آن­ دست­‌به گریبانند و به همین دلیل هزینه­‌های مشهود و نامشهود زیادی را تحمل می­‌کنند.

این در حالیست که اغلب شرکت‌­های موفق دنیا با اتخاذ مکانیزم­‌هایی، نوآوری­‌های شرکت­‌های کوچک تحقیقاتی را شناسایی نموده و سعی می­‌کنند به کمک آنها روند توسعه خود را تسریع نمایند. این کار معمولاً با تمرکز بر رفع نیازهای فناورانه شرکت‌های صنعتی انجام می‌­شود، این نیازها که در واقع ظرفیت‌­های توسعه آن شرکت هستند، با کمک واسطه‌های نوآوری شناسایی و مستند می­‌شوند، سپس تلاش می­‌گردد با جستجوی راهکار و فناوری از ظرفیت شرکت‌­های دانش‌بنیان و فناور استفاده شده و نیازهای موجود با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن رفع شوند.

بومرنگ ایجاد شده است تا به عنوان یک واسطه نوآوری ایرانی در کنار صنایع و بنگاه‌­های کشور قرار گیرد و با ارائه مشاوره‌های فنی و اقتصادی مرتبط به آن‌ها کمک نماید تا هوشمندانه و هدفمند به شبکه شرکت‌­های دانش‌­بنیان و فناوران کشور متصل شوند و مسائل و نیازهای فنی خود را با کمترین هزینه و بیشترین کیفیت رفع نمایند.

اگر شما هم مخاطب یکی از خدمات بومرنگ هستید، عضو شبکه بومرنگ شوید یا به ما پیام بدهید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.