ارتقاء موتورهای دیزلی با استاندارد EURO II به EURO V

///ارتقاء موتورهای دیزلی با استاندارد EURO II به EURO V
111
  • شماره درخواست: RFP169709095
  • تاریخ اعلام: آذرماه 1397
  • تاریخ انقضا: 97/10/15

فرصت ها:

براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.

میزان سرمایه گذاری:

براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.

برنامه زمان بندی:

مرحله اول – دریافت پروپوزال‌ها (حداکثر تا 15 دی ماه 97)
مرحله دوم- داوری پروپوزال‌ها و تعیین پروپوزال منتخب (از 22 دی ماه 97)

تماس جهت اطلاعات بیشتر:

02188398563 – 02188398543

 پست الکترونیک:

proposal@boomerangtt.com

هم‌زمان با پیشرفت‌های به وجود آمده و گسترش استفاده از موتورهای دیزلی، دوستداران محیط‌زیست به دنبال روشی کارآمد برای کاهش آلایندگی این موتورها بودند. یکی از کارآمدترین فناوری‌ها، تکنولوژی SCR بود که در سال ۲۰۰۶ میلادی معرفی شد. این تکنولوژی برای دستیابی به استانداردهای یورو EURO II و EURO V بود. ماده‌ای که در این سیستم نقش اصلی را ایفا می‌کند ادبلو (AdBlue) نام دارد.

ادبلو یا مایع اگزوز دیزل (Diesel Exhaust Fluid -DEF)، بر اساس استاندارد ISO 22241 می‌باشد و در موتورهای دیزل جدید طراحی به‌گونه‌ای است که در صورت عدم استفاده از این مکمل، توان موتور کاهش می‌یابد و مصرف سوخت نیز افزایش خواهد یافت. همچنین توجه به این نکته ضروری است که استفاده از مکمل‌های غیراستاندارد نیز باعث خرابی سیستم SCR خودرو می‌گردد.

یکی از مباحث اصلی که امروزه مورد توجه شرکت‌های خودروسازی قرار گرفته است، هوای پاک و محیط‌زیست می‌باشد. شرکت‌های خودروسازی نیز باید بنا بر وظیفه اجتماعی خود تا حد امکان محصولات خود را به تجهیزات و استانداردهای کنترل آلایندگی مجهز سازند تا میزان آلودگی هوا کاهش پیدا کند.

از طرفی با توجه به مقرراتی که برای جلوگیری از انتشار آلودگی ناوگان شهری وضع شده است، خودروهای درون‌شهری باید الزامات استانداردهای EURO V را رعایت کنند.

یک شرکت فعال در صنعت خودروسازی در نظر دارد که موتورهای موجود تولید داخل با استاندارد EURO II را تا سطح  EURO V ارتقاء دهد به صورتی که توان و قدرت موتور تا سطح hp 360 افزایش یابد و سیستم سوخت‌رسانی مدیریت شود.

در خودروهای تولیدی شرکت متقاضی از موتورهای دیزلی OM 355 EURO II استفاده می‌گردد که مشخصات فنی این موتورها به شرح زیر است:

  • افزایش توان موتور تا سطح hp 360 (270KW)
  • قابلیت به‌کارگیری سیستم مدیریت سوخت‌رسانی
  • استفاده از سیستم common rail
  • رعایت الزامات استاندارد آلایندگی EURO V
  • بهینه‌سازی بدنه موتور و مانیفولد هوا برای کاهش صدا

این شرکت متقاضی در نظر دارد پس از اعمال تغییرات بر روی موتور موجود، عملکرد موتور در نزدیک‌ترین حالت به موتور OM 457 LA EURO V با ویژگی‌های زیر باشد:

استفاده از فیلترهای DPF

نوع همکاری مطلوب :

بر اساس پیشنهادها قابل مذاکره می‌­باشد.

فراخوان

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند. همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02188398563 – 02188398543 تماس حاصل فرمائید.

هیچ دیدگاهی موجود نیست.

نظر خود را بگذارید

Your email address will not be published.

Share This