جستجوی بر اساس:
وضعیت
صنعت بهره‌بردار
حوزه تخصصی و دانشی
نوع همکاری
سالانه حدود ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی در ایران و جهان از مرحله تولید تا مصرف محصول از بین می‌روند. این هدررفت محصولات منجر به بروز خسارت‌های عظیمی به اقتصاد ملی می‌شود. در حال حاضر به منظور کاهش این هدررفت برخی روش‌ها و ترکیبات از جمله پوشش‌های خوراکی، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
بی رنگ سازی مواد بازیافتی
امروزه یکی از چالش‌های تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف، تنوع رنگ و تناسب آن با سلیقه مشتریان است. در این پروژه تبدیل گرانول‌های بازیافتی رنگی به گرانول‌های سفید مدنظر است که سبب کاهش ضایعات خطوط تولید، مدیریت بهینه فضای انبارش، جلوگیری از خواب سرمایه و کاهش هزینه‌های سرمایه در گردش خواهد شد. در صورت تحقق این پروژه امکان ارائه طیف وسیعی از محصولات رنگی ممکن خواهد بود.
تصمیم یار پزشکی
امروزه به‌منظور درمان بیماری‌های مختلف، داروهای ضدانعقاد متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با توجه به فارماکودینامیک پیچیده این داروها و نیاز به پردازش همزمان متغیرهای متعدد، محاسبه دوز اولیه و ثانویه این داروها کمک‌کننده باشد.
لوله گازی
ایجاد رسوب در خطوط انتقال، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های موجود در تولید پایدار نفت و گاز به شمار می‌آید. باتوجه‌به شرایط چاه و نوع سیال، ماهیت رسوب ایجادشده متفاوت خواهد بود و بسیاری از چاه‌ها با گذر زمان و تغییر اجزای سیال و همچنین نوع افزودنی‌هایی که سر چاه به آن تزریق می‌نمایند، کم‌بازده یا بدون بازده شده است؛ بنابراین در این پروژه تحقیقاتی انتظار می‌رود تا مجری تحقیق اقدام به توسعه مواد بازدارنده رسوب، سازگار با اجزای سیال هیدروکربنی- آب سازند- گاز و افزودنی‌های مصرفی نماید.
خواب آلودگی
در حال حاضر در کشور، از دلایل اصلی تصادفات جاده‌ای، خواب‌آلودگی راننده است. به همین علت، تشخیص هوشیاری راننده، قبل از وقوع حادثه بسیار حائز اهمیت بوده و لازم است از ابزار‌های نوین مانند پردازش گفتار هوشمند در راستای پیشگیری و اعلام هشدار به فرد استفاده شود.
waam
فرایند تولیدی WAAM روش بسیار پیشرفته‌ای است که برای پرینت سه بعدی قطعات فلزی استفاده می‌شود. این فرایند با قرار دادن لایه‌های سیم فلزی ذوب شده روی هم برای دستیابی به شکل سه‌بعدی دلخواه اجرا می‌شود.
یاتاقان
یاتاقان‌ها از جمله حساس‌ترین و حیاتی‌ترین اجزای مورد استفاده در قطعات دوار از جمله توربین‌های گاز هستند، از این رو شناسایی رفتار و پیش‌بینی عملکرد آن‌ها به بهینه کردن مراحل تولید و طراحی کمک قابل توجهی خواهد کرد
انرژی
در راستا اصلاح الگو مصرف در جامعه و نظر به روند فزاینده مصرف انرژی در بخش خانگی،به کارگیری فناوری‌های نوین محاسباتی از جمله بلاک‌چین، کلان داده و ابزارهای تحلیل داده بسیار ضروری به نظر می‌رسد
FBG
اهمیت روزافزون لیزر و فتونیک در ابعاد مختلف زندگی و کاربردهای متنوع آن، این حوزه را به یکی از حوزه‌های راهبردی علم و فناوری در جهان تبدیل نموده است.