جستجوی بر اساس:
وضعیت
صنعت بهره‌بردار
حوزه تخصصی و دانشی
نوع همکاری
استحصال سرب
با توجه به ماهیت کانی‌های معدنی سرب در ایران که عمدتاً به‌صورت سولفوره هستند، استحصال سرب از آن نیاز به سرمایه‌گذاری در سیستم‌های ویژه‌ای دارد که در حال حاضر نبود چنین سیستم‌های پیشرفته‌ای در کشور، میزان تولید سرب از کنسانتره سولفوره را کاهش داده است.
JNHOG SK[
دستگاه اندازه‌گیری جابجایی مبتنی بر تداخل‌سنجی (Displacement Measuring Interferometer)، یک سیستم اندازه‌گیری متداول با محدوده دقت نانومتری است. دستگاه بر اساس یک الگوی تداخلی عمل می‌کند؛ در واقع در این دستگاه، باریکه نوری تابیده شده و به دو باریکه تقسیم می‌شود.
تجهیزات همزمانی
معمولاً در هر شبکه یا سیستم متصل به شبکه جهانی، لازم است ساعت سیستم‌های آن شبکه به صورت دقیق تنظیم شوند. به این منظور، از تجهیزات همزمانی مبتنی بر پروتکل NTP به عنوان استانداردی از نوع اتمی استفاده می‌شود که امکان هماهنگی سیستم‌های مختلف در آن در حد میلی‌ثانیه وجود دارد.
آنکپسوله
امروزه محصولات زیستی مانند کودهای زیستی و زیست‌مهارگرها جایگاه قابل توجهی در تولیدات ارگانیک و کشاورزی پایدار پیدا کرده‌اند. البته عرضه محصولات با کیفیت، دغدغه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان می‌باشد. یکی از شیوه‌های بازارپسند، عرضه آنها بر بستر حامل قابل حل در آب (پودر وتابل) است. به‌علاوه، انکپسولاسیون سلول‌های باکتریایی مفید می‌تواند کارایی آنها را ارتقا دهد و به صورت پایدارتر، جمعیت قابل قبولی از این باکتری‌های مفید را در معرض همزیستی با گیاهان قرار دهد.
ظروف با فناوری نانو
امروز حفظ و نگهداری مواد غذایی با کیفیت و ایمن از دغدغه‌های عمده صنایع بسته‌بندی در حال توسعه است. یکی از راه‌حل‌های فناورانه، ترکیب ماده آنتی باکتریال با ماتریس پایه ماندد پلی‌استایرن است.
ناوگان
سالانه تعداد بسیار زیادی از خودروهای سبک و سنگین در صنعت حمل‌ونقل کشور استفاده می‌شوند که اگر به تعمیر و نگهداری آن‌ها توجه نشود، صنعت حمل‌ونقل کشور را متضرر می‌سازد. ازاین‌رو استفاده از سامانه تعمیر و نگهداری مبتنی بر هوش مصنوعی در این زمینه می‌تواند مدیریت این چالش را تسهیل نماید.
طراحی و توسعه پوشش های خوراکی افزایش دهنده عمر پس از برداشت محصولات کشاورزی
سالانه حدود ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی در ایران و جهان از مرحله تولید تا مصرف محصول از بین می‌روند. این هدررفت محصولات منجر به بروز خسارت‌های عظیمی به اقتصاد ملی می‌شود. در حال حاضر به منظور کاهش این هدررفت برخی روش‌ها و ترکیبات از جمله پوشش‌های خوراکی، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
بی رنگ سازی مواد بازیافتی
امروزه یکی از چالش‌های تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف، تنوع رنگ و تناسب آن با سلیقه مشتریان است. در این پروژه تبدیل گرانول‌های بازیافتی رنگی به گرانول‌های سفید مدنظر است که سبب کاهش ضایعات خطوط تولید، مدیریت بهینه فضای انبارش، جلوگیری از خواب سرمایه و کاهش هزینه‌های سرمایه در گردش خواهد شد. در صورت تحقق این پروژه امکان ارائه طیف وسیعی از محصولات رنگی ممکن خواهد بود.
تصمیم یار پزشکی
امروزه به‌منظور درمان بیماری‌های مختلف، داروهای ضدانعقاد متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با توجه به فارماکودینامیک پیچیده این داروها و نیاز به پردازش همزمان متغیرهای متعدد، محاسبه دوز اولیه و ثانویه این داروها کمک‌کننده باشد.
لوله گازی
ایجاد رسوب در خطوط انتقال، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های موجود در تولید پایدار نفت و گاز به شمار می‌آید. باتوجه‌به شرایط چاه و نوع سیال، ماهیت رسوب ایجادشده متفاوت خواهد بود و بسیاری از چاه‌ها با گذر زمان و تغییر اجزای سیال و همچنین نوع افزودنی‌هایی که سر چاه به آن تزریق می‌نمایند، کم‌بازده یا بدون بازده شده است؛ بنابراین در این پروژه تحقیقاتی انتظار می‌رود تا مجری تحقیق اقدام به توسعه مواد بازدارنده رسوب، سازگار با اجزای سیال هیدروکربنی- آب سازند- گاز و افزودنی‌های مصرفی نماید.