فروش لپ تاپ نو و استوک بازاریان فروش عطر و ادکلن پرفیومی محمد طاها لطفی | taha lotfi طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ تاترین ، تاترین سکوی پرتاب برند شما نیازهای فناورانه - بومرنگ "شبکه خدمات نوآوری"
جستجوی بر اساس:
وضعیت
صنعت بهره‌بردار
حوزه تخصصی و دانشی
نوع همکاری
بطری چهارلایه
بطری‌های پلاستیکی چندلایه به دلیل عبورپذیری کم، به منظور بسته‌بندی سموم کشاورزی، استفاده می‌شوند. درحال حاضر جنس لایه مقاوم این بطری‌‍‌ها در برابر نفوذ حلال، EVOH است که به صورت انحصاری تولید می شود و تامین این ماده جهت تولید بطری‌های چند لایه از جمله چالش‌های شرکت‌های فعال در این حوزه است.
ساختارهای متخلخل سلول باز
مواد طبقه‌بندی شده‌ تابعی (FGM) به گروهی از مواد کامپوزیتی با ساختار ناهمگن گفته می‌شود که خواص مکانیکی آن‌ها به طور پیوسته از سطحی به سطح دیگر تغییر می‌کند؛ این خصوصیت، به علت تغییر تدریجی نسبت حجمی مواد تشکیل دهنده‌ آن‌ها ایجاد می‌شود. در نتیجه دارای کاربردهای گسترده‌ای می‌باشند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به توسعه ساختاری برای جداسازی سیالات اشاره نمود.
دستکش هوشمند
محصول دستکش کنترل هوشمند با نام های متعددی از جمله Smart Glove و VR Glove شناخته می‌شود. این دستکش بازخوردی آنلاین از تمامی حرکت‌های دست، انگشتان و بندهای آن در 16 درجه آزادی و با حساسیت بسیار بالا ارائه می‌کند، به این صورت که فرد با پوشیدن آن و اتصال آن به کامپیوتر می‌تواند
طراحی مسکن
امروزه استفاده از هوش مصنوعی و ابزارهای مدل سازی مانند شبکه‌های مولد تقویت‌شده (GANs) در معماری و طراحی و اجرای مسکن به عنوان یک رویکرد نوین می‌تواند به خلق طرح‌های خلاقانه و نوآورانه و بهسازی و ارتقاء مسکن‌کمک کند.
واترمارک پوستر RFP - شیر خشک
در صنایع لبنی، تبخیر (Evaporation) برای تغلیظ فرآورده‌هایی چون شیر کامل و شیر پس چرخ آب‌پنیر به کار برده میشود. همچنین از آن به‌عنوان یک مرحله مقدماتی در عملیات خشک‌کردن نیز استفاده میگردد . شیری که قرار است برای تولید پودر شیر به‌کار برده شود، معمولاً قبل از خشک شدن با افزایش ماده خشک از ۱۳ - ۹ درصد تا حد ۵۰ - ۴۵ درصد تغلیظ میگردد.
واترمارک پوستر RFP - شیر خشک
استفاده از خشک‌کن پاششی یکی از روش‌های مؤثر در بالا بردن زمان نگهداری مواد غذایی میباشد. خشک کردن افشان‌های یا پاششی نوعی روش خشک کردن مواد غذایی می‌باشد که از اسپری کردن مواد غذایی و مجاورت آنها با یک عامل گازی شکل داغ برای تهیه گرانول ها یا ذرات ریز استفاده میشود. خشک کردن با خشک کن پاششی پرکاربردترین روش تجاری خشک کردن شیر محسوب میشود، زیرا در زمان بسیار کوتاه با تماس حرارتی و نرخ بالای تبخیر و نیز صرف هزینه کم محصولی با کیفیت بالا تولید میشود.
واترمارک پوستر RFP - شیر خشک
از گذشته، شیر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین منابع تغذیه‌ای انسان شناخته می‌شود که پایه و اساس تهیه و ‏تولید محصولات لبنی مختلفی نیز هست. این ماده حاوی دو نوع پروتئین مهم است؛ کازئین که تقریباً ۸۰ ‏درصد از مقدار کل پروتئین‌های شیر را تشکیل می‌دهد و آب‌پنیر که حدود ۲۰ درصد باقی‌مانده را شامل ‏می‌شود.‏
واترمارک پوستر RFP - شیر خشک
آب‌پنیر، پساب باقی‌مانده از تولید پنیر و کازئین است که بعد از فرایند انعقاد و فرایند جدا شدنِ لخته به‌دست می‌آید و حاوی تمام مواد محلول در شیر است. به‌طور میانگین حاوی ۶۵ گرم ماده خشک، در کیلوگرم است که ۵۰ گرم لاکتوز،۶ گرم پروتئین،۶ گرم خاکستر، ۲ گرم ازت غیرپروتئینی و ۰.۵ گرم چربی است.
واترمارک پوستر RFP - شیر خشک-Recovered
شیر مادران سالم و مادرانی که تغذیه خوبی داشته‌اند، بهترین ماده مغذی برای نوزادان تا ۶ ماه است. تاحدامکان بهتر است، نوزاد از شیر مادرش تغذیه گردد. شیر مادر مانند زمانی که شیرخوار از خون رحم مادر تغذیه می‌کرد برای وی بهترین انتخاب بوده و بهترین و مناسب‌ترین غذا برای رشد و نمو شیرخوار می‌باشد.
واترمارک پوستر RFP - شیر خشک
آب‌پنیر به‌عنوان یک فراورده جانبی در فرایند تولید پنیر مطرح می‌باشد. آب‌پنیر از لحاظ آلودگی‌های زیست‌محیطی، بار BOD و COD زیادی بر سیستم‌های تصفیه پساب وارد می‌کند. در سال‌های قبل، آب‌پنیر به‌عنوان یک معضل در کارخانه‌های لبنیات محسوب می‌شد. خوشبختانه در سال‌های اخیر این فرآورده جانبی به سمت تولید انواع پودر آب‌پنیر هدایت شده است