جستجوی بر اساس:
وضعیت
صنعت بهره‌بردار
حوزه تخصصی و دانشی
نوع همکاری
دوغ سلامت‌محور مطابق با ذائقه ایرانی
دوغ یکی از فراورده‌های لبنی تخمیری است که از اختلاط ماست با آب و مقداری نمک تهیه می‌شود. این نوشیدنی تخمیری به‌عنوان یک نوشیدنی فرح‌بخش در ایران و سایر کشورهاي خاورمیانه، به‌ویژه در طول فصول گرم مصرف می‌شود. در دهه اخیر، در راستای سیاست‌های تغذیه‌ای دولت ایران مبنی بر جایگزینی دوغ به‌جای نوشابه‌های گازدار موجود، تولید دوغ صنعتی رواج زیادی یافته است و تا حد زیادی با استقبال مردم روبرو شده است. با توجه به افزایش سطح آگاهی مردم و افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان برای مصرف غذا‌های سالم، تولید دوغ سلامت‌محور به‌منظور ارتقاء سلامت عمومی جامعه ضروری است.
مودم plc
هر پایانه کنترل از راه دور (RTU) وظیفه جمع‌آوری اطلاعات و ارسال آن‌ها به مرکز کنترل به منظور تحلیل داده را بر عهده دارد که البته برای ارتباط با مرکز کنترل خود نیاز به یک سیستم مخابراتی نیز وجود دارد.
آلتراسونیک
از رایج‌ترین روش‌های ارزیابی مقاومت مکانیکی سازندهای زیرزمینی در صنعت نفت، استفاده از روش‌های دینامیکی از جمله اندازه‌گیری سرعت امواج صوتی طولی و برشی است.
کیت آمیلاز
آنزیم آلفا آمیلاز یکی از مهمترین آنزیم‌های گوارشی بدن است که در بزاق، لوزالمعده و روده کوچک یافت می‌شود. این آنزیم باعث تجزیه زنجیره‌های پلی ساکارید به دی ساکاریدها و اجزای کوچک‌تر می‌شود و نقش مهمی در هضم کربوهیدرات‌ها دارد.
استحصال سرب
با توجه به ماهیت کانی‌های معدنی سرب در ایران که عمدتاً به‌صورت سولفوره هستند، استحصال سرب از آن نیاز به سرمایه‌گذاری در سیستم‌های ویژه‌ای دارد که در حال حاضر نبود چنین سیستم‌های پیشرفته‌ای در کشور، میزان تولید سرب از کنسانتره سولفوره را کاهش داده است.
JNHOG SK[
دستگاه اندازه‌گیری جابجایی مبتنی بر تداخل‌سنجی (Displacement Measuring Interferometer)، یک سیستم اندازه‌گیری متداول با محدوده دقت نانومتری است. دستگاه بر اساس یک الگوی تداخلی عمل می‌کند؛ در واقع در این دستگاه، باریکه نوری تابیده شده و به دو باریکه تقسیم می‌شود.
تجهیزات همزمانی
معمولاً در هر شبکه یا سیستم متصل به شبکه جهانی، لازم است ساعت سیستم‌های آن شبکه به صورت دقیق تنظیم شوند. به این منظور، از تجهیزات همزمانی مبتنی بر پروتکل NTP به عنوان استانداردی از نوع اتمی استفاده می‌شود که امکان هماهنگی سیستم‌های مختلف در آن در حد میلی‌ثانیه وجود دارد.
آنکپسوله
امروزه محصولات زیستی مانند کودهای زیستی و زیست‌مهارگرها جایگاه قابل توجهی در تولیدات ارگانیک و کشاورزی پایدار پیدا کرده‌اند. البته عرضه محصولات با کیفیت، دغدغه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان می‌باشد. یکی از شیوه‌های بازارپسند، عرضه آنها بر بستر حامل قابل حل در آب (پودر وتابل) است. به‌علاوه، انکپسولاسیون سلول‌های باکتریایی مفید می‌تواند کارایی آنها را ارتقا دهد و به صورت پایدارتر، جمعیت قابل قبولی از این باکتری‌های مفید را در معرض همزیستی با گیاهان قرار دهد.
ظروف با فناوری نانو
امروز حفظ و نگهداری مواد غذایی با کیفیت و ایمن از دغدغه‌های عمده صنایع بسته‌بندی در حال توسعه است. یکی از راه‌حل‌های فناورانه، ترکیب ماده آنتی باکتریال با ماتریس پایه ماندد پلی‌استایرن است.
ناوگان
سالانه تعداد بسیار زیادی از خودروهای سبک و سنگین در صنعت حمل‌ونقل کشور استفاده می‌شوند که اگر به تعمیر و نگهداری آن‌ها توجه نشود، صنعت حمل‌ونقل کشور را متضرر می‌سازد. ازاین‌رو استفاده از سامانه تعمیر و نگهداری مبتنی بر هوش مصنوعی در این زمینه می‌تواند مدیریت این چالش را تسهیل نماید.