فروش لپ تاپ نو و استوک بازاریان فروش عطر و ادکلن پرفیومی محمد طاها لطفی | taha lotfi طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ تاترین ، تاترین سکوی پرتاب برند شما رفع نیازهای فناورانه صنایع - بومرنگ "شبکه خدمات نوآوری"

نیازها یا مسائل فناورانه آن‌دسته از چالش‌ها و نیازمندی­‌های فنی هستند که برای تولیدکنندگان و صنایع، مشکلات فنی و به‌تبع آن اقتصادی ایجاد می‌کنند، اما رفع آن‌ها به دلایل مختلف از جمله هزینه‌­های بالای تحقیق و توسعه، مشغول‌بودن شرکت به فعالیت‌های روتین و روزمره، عدم دسترسی به منابع دانشی کافی و… میسر نیست. این مسائل که عمدتاً دلایل فنی و تکنولوژیکی دارند به مرور سازمان­‌ها را دچار رکود، جاماندگی از رقبا، هزینه‌های تولید و بهای تمام‌شده بالا، از دست‌دادن سهم بازار و… می­‌کنند.

نیازهای فناورانه از جهات مختلفی نظیر سطح پیچیدگی، تکراری یا غیرتکراری بودن، سطح دسترسی به منابع دانشی حل­‌کننده مسئله و… دارای تقسیم­‌بندی­‌هایی هستند و ابزارها و استراتژی­‌های شناسایی راه‌حل برای هر یک از آن‌ها بر اساس شاخص­‌های مختلفی انتخاب می­‌شود. اما از یک منظر می­‌توانیم نیازهای فناورانه به 2 گروه اصلی تقسیم کنیم:

زمانی‌که نیاز فناورانه وابسته به نوع محصول، فرآیند و زیرساخت­‌های تولیدی یک بنگاه صنعتی باشد و برای رفع آن الزامات بنگاه یا شرکتی خاص مدنظر قرار گیرد، آن را نیاز فناورانه در سطح بنگاه می­‌نامیم.

حل این نوع مسائل موجب رفع نیاز یک یا چند شرکت محدود با محصولات و روش‌های تولید مشابه می‌­شود و شرکت‌­های فناور ارائه­‌دهنده راهکار برای این مسائل معمولاً موفق به انجام یک یا چند پروژه اجرایی برای متقاضی، فروش دانش فنی یا فروش محصول در دوره زمانی مشخص به وی می‌­شوند، گاهی نیز ممکن است شرکت متقاضی به دلایل مختلف استراتژی­‌های متفاوت همکاری فناورانه نظیر سرمایه‌گذاری مشترک، مشارکت در تولید، تملک شرکت فناور و… را برگزیند.

گاهی نیاز­‌ها و مسائل فناورانه مربوط به تعداد زیادی بنگاه در صنایع مشابه یا مختلف است. به‌طور مثال عدم دسترسی به دانش‌ فنی تولید یک ماده شیمیایی که در صنایع آرایشی، پلاستیک و حتی صنعت غذایی کاربرد دارد، یک نیاز فناورانه در سطح صنعت است. مسائل در سطح صنعت معمولاً پیچیدگی بالاتری دارند و به دلیل بازار گسترده­‌تر و مشتریان بیشتر، حل آن‌ها توسط شرکت‌­های فناور می­‌تواند منجر به خلق و ایجاد یک کسب‌وکار جدید، سودآور و پایدار گردد.

به جرأت می‌توان گفت همه‌ی صنایع و بنگاه‌های صنعتی به طور مداوم با نیازهای فناورانه مختلف دست‌به‌ گریبان هستند. با این‌حال بومرنگ صرفاً مسائلی را هدف قرارداده که برای رفع آن‌ها یک Solution Seeker یا جستجوکننده راهکار (کارخانه متقاضی رفع نیاز) وجود دارد و حاضر است برای حل مسئله توسط ارائه‌دهنده راهکار یا همان Solution Provider مقدمات لازم را فراهم کند.
اگر شما هم صنعت‌گر یا تولیدکننده‌‌ای هستید که در کارخانه خود با مساله‌‌ای فناورانه دست به گریبان است یا در صنعتی خاص فعالید و نیازهایی که می‌‌توانند تبدیل به فرصت‌‌های اقتصادی شوند را می‌‌شناسید، با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان پیام دهید.