فروش لپ تاپ نو و استوک بازاریان فروش عطر و ادکلن پرفیومی محمد طاها لطفی | taha lotfi طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ تاترین ، تاترین سکوی پرتاب برند شما بومرنگ چیست؟ - بومرنگ "شبکه خدمات نوآوری"

بومرنگ بستری‌ برای رفع نیازها و مسائل فناورانه کارخانه‌ها و بنگاه‌های صنعتی کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است. منظور از مسائل فناورانه آن‌دسته از چالش‌ها و نیازمندی‌هایی است که برای تولیدکنندگان و صنایع، مشکلات فنی و به‌تبع آن مشکلات اقتصادی ایجاد می‌کند و رفع آن‌ها به دلایل مختلف برای مدیران کارخانه میسر نیست. این مسائل که عمدتاً دلایل تکنولوژیکی دارند به مرور کارخانه‌ها را دچار مشکلاتی نظیر افزایش هزینه‌های تولید و بهای‌ تمام‌شده، جاماندگی از رقبا، از دست‌دادن سهم بازار و در نهایت رکود می‌کنند.

بومرنگ بستری برای ارتباط کارخانه­‌ها و صنایع با شرکت­‌های دانش‌­بنیان و فناوران است. برای درک بهتر موضوع به این مثال توجه کنید:

پرده اول: یک کارخانه­ صنعتی در اطراف اصفهان تولیدکننده ظروف فلزی برای روغن نباتی و برخی موادغذایی مایع است. درب این ظروف از نوع خاصی پلیمر ساخته شده که به دلیل خشکی بعد از اولین‌بار مصرف دچار شکستگی می‌شود و این مشکل موجب نارضایتی بخشی از مشتریان کارخانه شده است. مدیران کارخانه تلاش زیادی کرده‌اند تا با شناسایی ترکیب جدیدی از مواد پلیمری مشکل مذکور را حل کنند اما موفق نشده‌اند.

 

پرده دوم: از بومرنگ خواسته می‌شود که در حل مشکل به این کارخانه کمک کند، در گام اول بومرنگ مشکل را در قالب یک مساله فنی با مشخصات دقیق فرموله می‌کند و برای آن یک RFP یا سند نیاز فناورانه تدوین می‌نماید، سپس با اطلاع‌رسانی گسترده به جامعه متخصصان، فناوران، شرکت‌‌های دانش‌بنیان و نوآوران کشور، پیشنهادها و راه‌حل‌های مختلف برای رفع این نیاز فناورانه را شناسایی و جمع‌آوری می‌کند، ممکن است راه‌حل‌های پیشنهادی خیلی زیاد باشند، بنابراین در مرحله بعد بومرنگ با توجه به الزامات و محدودیت‌های کارخانه، امکان‌پذیری راه‌حل‌های دریافتی و پیاده‌سازی آن‌ها توسط مجریان را ارزیابی و متناسب‌ترین‌ها را به مدیران کارخانه معرفی ‌می‌نماید.

پرده سوم: مدیران و کارشناسان کارخانه راه‌حل‌های دریافتی را بررسی و با بعضی از ارائه‌دهندگان آن‌ها جلسه مشترک برگزار می‌کنند. ممکن است این فرآیند با بازدید میدانی، نمونه‌سازی، تست پایلوت، ارزش‌گذاری اقتصادی و… ادامه یابد و در صورت توافق بر جنبه‌‌های مختلف فنی و مالی به همکاری مشترک فناورانه در جهت رفع نیاز کارخانه منتهی شود. این همکاری می‌تواند به اشکال مختلف از جمله انجام پروژه، خرید دانش‌فنی، تولید محصول مشترک، سرمایه‌گذاری مشترک، جذب نیروهای فنی متخصص و… ظهور یابد، اما نکته مهم این است که تا مرحله دست‌یابی به راه‌حل مطلوب، مدیران کارخانه، کم‌ترین هزینه ممکن برای رفع مشکل را انجام داده‌اند.

بومرنگ یک پلتفرم نوآوری باز است و خدمات خود را با اتکا به شبکه وسیع فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌نماید. این پلتفرم به عنوان واسطه نوآوری در کنار کارخانه صنعتی قرار می‌گیرد و به واحد تحقیق و توسعه کمک می‌کند تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه نیازهای فناورانه خود را رفع نماید. از سوی دیگر به فناوران کمک می‌کند تا توان و تخصص خود را در راستای رفع نیازهای فناورانه صنایع کشور بکار گیرند.

چنانچه شما هم جزء مدیران یا کارشناسان یک شرکت تولیدی و صنعتی هستید و در کارخانه خود با مشکلات فنی دست به گریبانید، یا یک شرکت دانش‌بنیان و فناور هستید و برای نیازهای اعلام‌شده توسط بومرنگ راه‌حل نوآورانه دارید، یا سرمایه‌گذار هستید و قصد دارید روی فرصت‌های ناشی از نیازهای فناورانه صنایع کشور سرمایه‌گذاری کنید، یا شرکتی هستید که با هر هدفی قصد ارزش‌گذاری کسب‌وکار یا فناوری خود را دارید وارد صفحه شبکه بومرنگ شوید و فرم عضویت در این شبکه را تکمیل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان پیام دهید.