فروش لپ تاپ نو و استوک بازاریان فروش عطر و ادکلن پرفیومی محمد طاها لطفی | taha lotfi طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ تاترین ، تاترین سکوی پرتاب برند شما برگزاری رویدادهای نوآورانه - بومرنگ "شبکه خدمات نوآوری"

رویدادهای نوآورانه به منظور دست‌یابی به اهداف مختلفی طراحی می‌شوند که از متداول‌ترین آن‌ها می‌توان به رونمایی از یک محصول نوآورانه، معرفی استارت‌­آپ­‌ها و نوآوری­‌های آن‌ها، معرفی ظرفیت­‌های توسعه یک شرکت، معرفی نیازهای فناورانه یک شرکت یا سازمان و… اشاره نمود.

طی سال­‌های اخیر شرکت­‌ها و سازمان­‌های زیادی اقدام به برگزاری رویدادهای نوآورانه نموده­‌اند و بومرنگ به دلیل ماهیت فعالیت‌های خود و شبکه بزرگی که در اختیار دارد به عنوان همکار استراتژیک، هم در زمینه مدیریت برگزاری و هم در زمینه ارائه خدمات تخصصی هم‌رسانی فناورانه در برگزاری این رویدادها مشارکت داشته است.

در یک دسته‌بندی کلی می‌توان رویدادهای نوآورانه به دو گروه اصلی تقسیم نمود:

ارائه نوآوری، رویدادی عرضه‌محور است که طی آن استارتاپ­‌ها و شرکت­‌های فناور، در مدت زمانی کوتاه نوآوری­‌های خود را در مقابل مخاطبان که عمدتاً نمایندگان شرکت­‌های بزرگ صنعتی و سرمایه­‌گذاران هستند معرفی یا اصطلاحا Pitch (پیچ) می‌­کنند.

هدف از طراحی و برگزاری این رویدادهای مبتنی بر عرضه فناوری این است که فناوران و شرکت‌­های نوپا بتوانند نوآوری­‌ها و توانمندی­‌های خود را به شرکت­‌های بالغ و بزرگ معرفی نموده و با جلب نظر آنها جهت همکاری تجاری، از سرمایه، امکانات تولید و توزیع، بازار و سایر ظرفیت­‌های شرکت­‌های صنعتی و سرمایه­‌گذاری استفاده نمایند. ساختار این رویدادها به نحوی‌ست که لازم است فرد یا افراد ارائه‌دهنده با هوشمندی و به بهترین شکل ممکن از فرصت ایجاد شده استفاده و به معرفی نوآوری، مدل کسب‌و‌کار، تیم و گروه همکاران بپردازند.

Demo day ،Startup Pitch ،Innovation Festival و … عناوین مختلفی هستند که در کشور ما به رویدادهای عرضه‌محور اطلاق و تعداد زیادی از آن‌ها نیز برگزار شده است. با توجه به رویکرد بومرنگ در برگزاری رویدادهای نوآورانه، طی سال­‌های اخیر رویدادهای عرضه‌محور متعددی توسط این مجموعه در صنایعی نظیر پلیمر، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، آب و پساب، تجهیزات پزشکی، بانکداری و…برگزار شده است و بنگاه­‌ها و تشکل­‌های مختلف صنعتی کشور از این سرویس بومرنگ استفاده نموده­‌اند.

ارائه وارونه، ارائه معکوس یا Reverse Pitch یک رویداد نوآورانه مبتنی بر تقاضای نوآوری و فناوری است. برخلاف رویدادهای مبتنی بر عرضه نوآوری که طی آن استارتاپ‌­ها اقدام به ارائه نوآوری و مدل کسب‌­وکار خود در برابر سرمایه‌‌گذاران می­‌نمایند، در ریورس‌­پیچ این سرمایه‌­گذاران، شرکت‌­های بزرگ و سازمان‌های بهره‌بردار هستند که مسائل، چالش­‌ها، نیازهای فناورانه و حوزه­‌های مورد نظر خود برای سرمایه‌­گذاری را معرفی می‌کنند و از مخاطبان می‌خواهند که پیشنهادهای نوآورانه خود را (اعم از محصول، خدمت، فناوری، فرآیند، مدل کسب و کار و…) در مهلت مشخص شده به آن‌ها ارائه نمایند.

پس از پایان مهلت، پیشنهادهای دریافتی ارزیابی و از ارائه‌دهندگان مناسب­‌ترین آن‌ها جهت گفتگو و بررسی بیشتر دعوت به‌عمل می‌­آید. در نهایت و در صورت توافق طرفین نتایج این گفتگوها می‌­تواند انواع همکاری­‌های تجاری فناورانه، نظیر فروش محصول یا دانش‌فنی، تولید­ مشارکتی، ادغام‌ و تملک، سرمایه­‌گذاری مشترک و… باشد. ریورس‌پیچ یک رویداد بر اساس الگوی نوآوری باز یا Open Innovation است و به دلیل اتکا به منابع دانشی شرکت‌های فناور و توانمندی‌های برون‌سازمانی، هزینه­‌های تحقیق و توسعه شرکت‌های بزرگ و سازمان‌ها را به شدت کاهش می­‌دهد. از جمله صنایعی که بومرنگ طی سال‌های اخیر این نوع رویداد را برای آن‌ها برگزار نموده می­‌توان به صنعت گاز، پسماند، آب و پساب صنعتی، تجهیزات پزشکی، غذا و نوشیدنی، بیمه و… اشاره نمود.

اگر شما هم نماینده سازمان یا شرکتی هستید که قصد برگزاری رویدادی با محوریت عرضه یا تقاضای نوآوری و فناوری را دارد، با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان پیام دهید.