یکی از مهم‌ترین عوامل اساسی موفقیت یک شرکت نوپا یا استارت‌آپ، توانایی آن برای به‌دست‌ آوردن سرمایه لازم و تامین مالی موفق برای راه‌اندازی، حفظ و رشد شرکت تا ایجاد جریان نقدینگی پایدار است و پیش‌­نیاز این مهم نیز مفهومی به اسم ارزش‌گذاری دارایی­‌هاست.

ارزش‌گذاری به فرآیند تعیین ارزش جاری یک دارایی یا یک کسب­‌و­کار اطلاق می‌شود که می­‌تواند با اهداف مختلفی همچون تامین مالی دولتی، جذب سرمایه جدید، فروش سهام و … صورت پذیرد. به‌طور معمول شروع مذاکرات تجاری بین سرمایه­‌گذار و سرمایه‌­پذیر معمولاً شامل مباحث بازار، مدل کسب‌وکار، ابعاد فنی و تیم توسعه‌دهنده محصول است و چنانچه نتیجه این مذاکرات مثبت باشد، پیش­‌نیاز همکاری یا شراکت بین طرفین، ارزش‌گذاری دارایی­‌های مشهود و نامشهود سرمایه‌­پذیر خواهد بود. از این‌رو و با توجه به نیاز گروهی از مشتریان، بومرنگ از سال 96 ارزش‌گذاری کسب‌وکارهای نوپا و دارایی­‌های نامشهود را به سبد خدمات خود افزوده است. این سرویس توسط دپارتمان خدمات کسب‌و‌کار بومرنگ و با نام تجاری “وی‌بوم” ارائه می‌­شود و مخاطبان آن اغلب استارت‌آپ‌ها، شرکت­‌های فناورمحور و سرمایه‌گذاران خطرپذیر هستند. از جمله مزایای کلیدی و وجه‌ تمایز وی‌بوم نسبت به سایر ارائه‌­کنندگان خدمات ارزش‌گذاری، بهره‌­مندی از نیروهای متخصص، بررسی دقیق ابعاد فنی همزمان با جنبه‌­های کسب‌وکاری، ارزش‌یابی بر اساس مدل‌های مختلف متناسب با ماهیت کسب‌­وکار و استفاده از تجربه ارزیابی بیش از 2500 شرکت دانش‌­بنیان در بومرنگ است. بر این‌ اساس خدمات ارزش‌گذاری بومرنگ با توجه به دسته‌بندی زیر ارائه می­گردد:

  • ارزشگذاری شرکت­‌ها
  • ارزشگذاری استارت­‌آپ
  • ارزشگذاری دانش‌­فنی
  • ارزشگذاری برند و نام تجاری
  • ارزشگذاری نرم‌­افزار
  • ارزشگذاری سرمایه انسانی
 

امکان­‌سنجی اقتصادی نیز یکی دیگر از خدمات وی‌بوم است. این خدمت مبتنی بر تحلیل و مطالعات اقتصادی است که امکان‌پذیر بودن راه­‌اندازی و پیاده­‌سازی یک طرح اقتصادی و کسب­‌وکار را اثبات یا نفی می­‌کند. امکان­‌سنجی اقتصادی فرآیندی نهفته در ارزش‌گذاری‌ست، لیکن ممکن است برخی از مشتریان بومرنگ مستقل از ارزش‌گذاری به این خدمت نیاز داشته باشند.

بهره‌­گیری از متخصصین خبره حوزه اقتصاد و کسب‌و‌کار، همکاری با کارشناسان رسمی دادگستری، تعامل چند ساله با بازیگران اکوسیستم استارتاپی و مهم‌تر از همه تجربه امکان­‌سنجی و ارزش‌گذاری فناوری­‌ها و شرکت­‌های حوزه­‌های مختلف صنعت نظیر فناوری ‌­اطلاعات، نفت و پتروشیمی، الکترونیک، حمل‌ونقل، صنایع خلاق، گردشگری و… توسط تیم بومرنگ، دلایل اصلی انتخاب وی‌بوم از سوی مشتریان بوده است.

چنانچه شما هم یک شرکت فناوری‌‌محور هستید و قصد دارید طرح کسب‌و‌کار خود را از نظر اقتصادی امکان‌سنجی کنید، یا صاحب یک استارت‌آپ هستید و در فرآیند تامین سرمایه نیاز به ارزش‌گذاری دارید، یا نماینده یک شرکت سرمایه‌‌گذاری هستید و می‌‌خواهید در فرآیند ارزش‌گذاری طرح‌‌های خود از کمک بومرنگ استفاده نمایید، با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان پیام دهید.