اشتراک گذاری با دوستان
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

تاریخ: 1400/05/23

یکی از الزامات توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، انجام فعالیت‌های تحقیقاتی (موسوم به تحقیق و توسعه) با هدف توسعه فناوری است. اما این نوع فعالیت‌ها هزینه‌های چشمگیری دارد و با ریسک‌های مختلفی نیز همراه است. بنابراین در اغلب کشورها، نهادهای دولتی و عمومی، با کمک‌های بلاعوض از این نوع فعالیت‌ها حمایت می‌کنند. صندوق نوآوری و شکوفایی نیز با هدف حمایت از فعالیت‌های تحقیق و توسعه و تقویت بنیه توسعه فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان، خدمت جدیدی با عنوان کمک‌هزینه تحقیق و توسعه یا گرنت تحقیق و توسعه را عرضه می‌کند و در قالب این خدمت، بخشی از هزینه فعالیت‌های تحقیق و توسعه را به طور بلاعوض اعطا می نماید.

به گزارش روابط عمومی بومرنگ با توجه به برنامه­‌ریزی انجام شده برای ترویج و توسعه این خدمت، نخستین رویداد با عنوان گرنت تحقیق و توسعه در حوزه هوش مصنوعی در تاریخ 6 مردادماه 1400 برگزار خواهد شد. این رویداد دارای 2 بخش عرضه­‌محور و تقاضامحور است.

در بخش عرضه محور طی فراخوانی ایده‌­ها و طرح­‌های توسعه‌­ای تیم­‌ها و هسته­‌های پژوهشی (ذیل دانشگاه­‌ها، مراکز پژوهشی، شرکت­‌ها و…) شناسایی و غربال می­‌شود و طرح­‌های برتر طی فرآیندی به صندوق­‌ها و شتابدهنده­‌ها معرفی خواهند شد. در صورت انتخاب طرح­‌ها توسط متقاضیان (شتابدهنده ها و صندوق‌­ها) پس از طی مراحل لازم حمایت گرنت تحقیق­ و توسعه به طرح‌­های منتخب تعلق خواهد گرفت.

در بخش تقاضامحور، نیازهای مبتنی بر هوش مصنوعی چند سازمان معرفی و تشریح خواهند شد و تیم­‌ها و گروه­‌های پژوهشی می‌­توانند پس از اطلاع از جزییات این نیازها، طرح­‌های خود را ارسال نمایند، طرح­‌های ارسالی بعد از ارزیابی به متقاضیان مربوطه ارائه و در صورت تایید ایشان و شروع همکاری تحت حمایت گرنت تحقیق­ و توسعه قرار خواهند گرفت.

فرصت ارسال طرح‌های پژوهشی در بخش عرضه­‌محور و فرصت اعلام درخواست برای حضور در نشست تشریح نیازمندی‌­ها در بخش تقاضامحور 30 تیرماه خواهد بود.

علاقه­‌مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره­‌های بومرنگ تماس گرفته و یا پیام خود را به شماره 09219572627 واتس‌­اپ نمایند.