اشتراک گذاری با دوستان
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

تاریخ: 1399/09/25

رویداد مجازی ارائه نیاز های فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت طی روز های ۲۶ و ۲۷ مرداد ماه با مشارکت شرکت های دانش بنیان و فناور این حوزه برگزار گردید.

روز اول رویداد با سخنرانی دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی و معرفی خدمات  این صندوق آغاز شد و سپس طی ارتباط مستقیم با صحن علنی مجلس شورای اسلامی، جناب دکتر روح الامینی، رئیس کمیته غذا و داروی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی رویکردهای مجلس را در حمایت از تولیدکنندگان داخلی حوزه سلامت بیان نمودند. در ادامه نیز نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به توضیحاتی در خصوص حمایت های این نهادها از بهم رسانی عرضه و تقاضای فناوری ارائه نمودند.

با پایان این بخش نوبت به کارگاه‌های آموزشی رسید که توسط نمایندگان مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک در سه محور ارزیابی امنیت و آسیب پذیری و کیفیت محصولات فناوری اطلاعات در سامانه‌های تجهیزات پزشکی، ارزیابی انطباق ایمنی عمومی و ویژه  تجهیزات الکتریکی پزشکی با استانداردهای بین المللی و ارزیابی انطباق سازگاری الکترومغناطیسی تجهیزات الکتریکی پزشکی با استاندارد بین المللی برگزار گردید.

ساعت ۱۴ آغاز بخش اصلی رویداد در روز اول یعنی ارائه نیاز‌های فناورنه شرکت‌های تولیدی حوزه تجهیزات پزشکی بود. در این بخش ۵ شرکت فعال و مطرح حوزه تجهیزات پزشکی (آریا طب فیروز، تجهیزات پزشکی توسان، داهیان پزشکی پیشرو، بهیار صنعت سپاهان و شرکت صنایع آزمایشگاهی و دارویی انیسان) به تشریح نیاز‌های فناورانه خود پرداخته و بلافاصله وارد جلسات B2B تلفنی با مخاطبان دانش بنیان شدند.

روز دوم با ارائه کارگاه مالکیت فکری در توسعه و بهره برداری فناوری‌های حوزه سلامت توسط خانم میترا امین لو (دبیر انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران) اغاز شد و سپس جناب آقای دکتر شهامت (مشاور مدیریت نوآوری و توسعه محصول جدید در صنایع دارویی) مطالبی را در خصوص نباید‌های توسعه محصولات جدید در شرکت‌های داروسازی ایران ارائه نمودند.

بخش ارائه نیازهای فناورانه صنعت دارو اصلی ترین بخش روز دوم و پایانی رویداد بود که طی آن ۴ شرکت فعال در صنعت داروسازی کشور (داروسازی تسنیم، آنتی بیوتیک سازی ایران، تولید مواد اولیه داروپخش و شرکت البرز دارو) نیاز‌های خود را برای مخاطبان تشریح نموده و سپس در جلسات مذاکره B2B با آنها شرکت نمودند.

چنانچه به هر دلیلی حضور در این رویداد آنلاین را از دست داده اید و مایل به دانلود فایل های رویداد هستید می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام نموده و در صورت نیاز به فیلم وبینار با داخلی ۲۲۴ تماس حاصل فرمایید.