جستجوی بر اساس:
وضعیت
صنعت بهره‌بردار
حوزه تخصصی و دانشی
نوع همکاری
پهپاد
پهپادهای چندملخه به علت محدودیت‌های آیرودینامیکی، امکان پرواز با سرعت زیاد حین کاهش ارتفاع را ندارند. برای این محدودیت، راه‌حل‌های مختلفی ارائه شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به طراحی ساختار جدید با زاویه دایهدرال متغیر (dihedral) در بازوهای پهپاد اشاره نمود.
پوشاک
سیستم‌های توصیه‌گر توانسته‌اند در چند سال اخیر به ابزارهای قدرتمند کسب‌وکار الکترونیکی تبدیل شوند. وظیفه این سیستم‌ها این است که محصولاتی را به خریداران پیشنهاد کنند که حداکثر شباهت ممکن را با نمونه‌های مطلوب آن‌ها داشته باشند.
الفاظ توهین آمیز
محتوای توهین‌آمیز در سال‌های اخیر هم در ارتباطات چهره‌به‌چهره و هم در ارتباطات آنلاین رشد زیادی داشته است. در فضای مجازی و به طور خاص شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌هایارتباطی، افراد بیشتر از فضای واقعی تمایل به اتخاذ رفتارهای پرخاشگرانه دارند.
شخصیت شناسی
ویژگی‌های شخصیتی یک فرد می‌توانند تاثیر زیادی بر روی سبک زندگی، علایق، گزینش‌ها، مشکلات و توانایی‌های او داشته باشند؛ بنابراین کشف این ویژگی‌ها می‌تواند از جهات مختلف چه برای فرد و چه برای اجزای مختلف جامعه سودمند باشد.
تایر غیرپنوماتیکی
در سال‌های اخیر، مطالعه بر روی تغییر هندسه یک سازه به نام فراماده با استفاده از روش‌های بهینه‌سازی برای رسیدن ، به خواص بهبودیافته، رشد چشمگیری داشته است. هدف این طرح استفاده از سلول‌هاي فراماده دوگانه برای جايگزين کردن تایرهای بادی به ‌روش بهینه‌سازی توپولوژی و با توابع هدف استحکام فشاری و عمر خستگی خمشی است. نتایج نشان داده است تایرهای غیرپنوماتیک مقاومت کمتر و درنتیجه مصرف سوخت کمتر و راندمان بالاتری نسبت به تایرهای پنوماتیک دارند.
فیبر نوری
در سال‌های اخیر، مطالعه بر روی نانو ساختارها به دلیل پتانسیل قابل‌توجه آن‌ها در افزایش عملکرد المان‌های فیلتر، رشــد چشمگیری داشته اســت. هدف از این پروژه، طراحی، تجزیه‌وتحلیل، ساخت و بهینه‌سازی فیلترهای نوری نوع توری فیبری براگ است. توری فیبری براگ (FBG) به‌عنوان یکی از مهم‌ترین سازه‌های شبکه‌های مالتی پلکس تقسیم طول‌موج (WDM)، دارای کاربردهای متعددی نظیر جبران سازی پاشندگی، فیلترینگ، منعکس‌کننده پالس و یکسان‌ساز طیف بهره در فیبرهای نوری است.