پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 • language
 • language
 • ورود/عضویت

ارتقاء موتورهای دیزلی با استاندارد EURO II به EURO V

ارتقاء موتورهای دیزلی با استاندارد EURO II به EURO V

 • شماره درخواست: RFP۱۶۹۷۰۹۰۹۵
 • تاریخ اعلام: آذرماه ۱۳۹۷
 • تاریخ انقضا:

فرصت ها:

براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.

میزان سرمایه گذاری:

براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود

برنامه زمان بندی:

مرحله اول – دریافت پروپوزال‌ها (حداکثر تا ۱۵ دی ماه ۹۷)
مرحله دوم- داوری پروپوزال‌ها و تعیین پروپوزال منتخب (از ۲۲ دی ماه ۹۷)

تماس جهت اطلاعات بیشتر:

۰۲۱۸۸۳۹۸۵۶۳ – ۰۲۱۸۸۳۹۸۵۴۳

پست الکترونیک:

proposal@boomerangtt.com

پیشینه مساله :

هم‌زمان با پیشرفت‌های به وجود آمده و گسترش استفاده از موتورهای دیزلی، دوستداران محیط‌زیست به دنبال روشی کارآمد برای کاهش آلایندگی این موتورها بودند. یکی از کارآمدترین فناوری‌ها، تکنولوژی SCR بود که در سال ۲۰۰۶ میلادی معرفی شد. این تکنولوژی برای دستیابی به استانداردهای یورو EURO II و EURO V بود. ماده‌ای که در این سیستم نقش اصلی را ایفا می‌کند ادبلو (AdBlue) نام دارد. ادبلو یا مایع اگزوز دیزل (Diesel Exhaust Fluid -DEF)، بر اساس استاندارد ISO ۲۲۲۴۱ می‌باشد و در موتورهای دیزل جدید طراحی به‌گونه‌ای است که در صورت عدم استفاده از این مکمل، توان موتور کاهش می‌یابد و مصرف سوخت نیز افزایش خواهد یافت. همچنین توجه به این نکته ضروری است که استفاده از مکمل‌های غیراستاندارد نیز باعث خرابی سیستم SCR خودرو می‌گردد.

شرح مساله :

یکی از مباحث اصلی که امروزه مورد توجه شرکت‌های خودروسازی قرار گرفته است، هوای پاک و محیط‌زیست می‌باشد. شرکت‌های خودروسازی نیز باید بنا بر وظیفه اجتماعی خود تا حد امکان محصولات خود را به تجهیزات و استانداردهای کنترل آلایندگی مجهز سازند تا میزان آلودگی هوا کاهش پیدا کند. از طرفی با توجه به مقرراتی که برای جلوگیری از انتشار آلودگی ناوگان شهری وضع شده است، خودروهای درون‌شهری باید الزامات استانداردهای EURO V را رعایت کنند. یک شرکت فعال در صنعت خودروسازی در نظر دارد که موتورهای موجود تولید داخل با استاندارد EURO II را تا سطح  EURO V ارتقاء دهد به صورتی که توان و قدرت موتور تا سطح hp ۳۶۰ افزایش یابد و سیستم سوخت‌رسانی مدیریت شود.

در خودروهای تولیدی شرکت متقاضی از موتورهای دیزلی OM ۳۵۵ EURO II استفاده می‌گردد که مشخصات فنی این موتورها به شرح زیر است:

 

راه‌حل‌ها و پیشنهادها باید الزامات زیر را رعایت نمایند:

 • افزایش توان موتور تا سطح hp ۳۶۰ (۲۷۰KW)
 • قابلیت به‌کارگیری سیستم مدیریت سوخت‌رسانی
 • استفاده از سیستم common rail
 • رعایت الزامات استاندارد آلایندگی EURO V
 • بهینه‌سازی بدنه موتور و مانیفولد هوا برای کاهش صدا
این شرکت متقاضی در نظر دارد پس از اعمال تغییرات بر روی موتور موجود، عملکرد موتور در نزدیک‌ترین حالت به موتور OM ۴۵۷ LA EURO V با ویژگی‌های زیر باشد:  

راه‌کارهای غیر قابل قبول :

استفاده از فیلترهای DPF

چارچوب ارائه راه حل

شرح مساله

فراخوان

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت(روی لینک ارسال پاسخ در انتهای این صفحه کلیک کنید) یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند. همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02188398563 - 02188398543 تماس حاصل فرمائید.

من با قوانین بومرنگ موافق هستم