پروژه ها

/پروژه ها

استقرار سامانه هوش تجاری (BI)


یک شرکت متقاضی در نظر دارد با استقرار سامانه هوش تجاری، به افراد تصمیم گیر جهت اتخاذ تصمیم‌های مناسب و هوشمندانه در راستای پیشبرد صحیح کسب‌وکار کمک کند. راهکارهای نرم‌افزاری هوش تجاری با تسهیل در تجمیع، مشاهده و خرد نمودن داده‌ها، این امر را امکان‌پذیر می‌سازد و منجر می‌شود تا شناسایی روندها و پیامدها با سهولت انجام پذیرد، همچنین دیدگاه‌های جدیدی آشکار و اهداف کسب‌وکار در پی عملکرد بهینه، محقق می‌گردد. راهکارهای هوش تجاری می‌تواند بسیار جامع باشند، همچنین این راهکارها می‌توانند صرفاً روی مسائل خاصی نظیر ارتقای کیفیت محصولات، تحلیل هزینه‌ها، بررسی میزان فروش و … متمرکز شوند.


سامانه فروش آنلاین


امروزه بهره‌برداری از محیط‌های مجازی و تطابق‌پذیری سازمان‌های مختلف با شرایط نوین، زمینه‌ساز ایجاد و آفرینش علوم متنوعی همچون تجارت الکترونیک شده است. این موضوع طی سالیان اخیر با استقبال گسترده جوامع بشری روبرو شده است. تجارت الکترونیک به هرگونه مبادله تجاری کالاها و خدمات و کلیه فعالیت‌ها و سـازوکار مـرتبط بـا آن اطلاق می‌شود که از طریق اینترنت یا سـایر وسـایل ارتبـاطی به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد. تجارت الکترونیک تحت عنوان فرآیند خریدوفروش بر بستر اینترنــت، تلفن‌های هوشمند، کامپیوترها، تبلــت و … تعریف می‌شود. این تکنولوژی‌ها روند مدیریت محصولات و ارائه خدمات جهت پاسخگویی به خواسته‌ها و نیازهـای مشتریان را تسهیل می‌کنند.


هوشمندسازی مصرف انرژی در هتل‌ها


با توجه به افزایش قیمت حامل‌های انرژی و ضرورت صرفه‌جویی انرژی در هتل‌ها، این نیاز احساس می¬شود که سیستمی هوشمند، مصرف انرژی را مدیریت کند، لذا از کنترلرها و سنسورهایی جهت هوشمند سازی استفاده می‌گردد. با اصلاح ساختارها بر اساس تکنولوژی‌های هوشمند هتل، کیفیت سرویس‌دهی افزایش می‌یابد و به معیارهای قابل‌قبول هتل سبز نزدیک‌تر می‌شود.
هتل هوشمند، مجهز به یک زیر ساختار ارتباطاتی قوی است که به‌صورت مستمر نسبت به وضعیت‌های متغیر محیط عکس‌العمل نشان می¬دهد و علاوه بر این‌که خود را با آن‌ها سازگار می¬کند، به ساکنین ساختمان این اجازه را می¬دهد که از منابع موجود به‌صورت مؤثرتری استفاده کنند. همچنین امنیت و آسایش افراد را تأمین می¬نماید.


استقرار سامانه برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) و BPMS


یکی از مهم‌ترین فاکتورها جهت دست‌یابی به حداکثر کارایی منابع و تأثیر کارکرد در سازمان‌های تولیدی، هماهنگی لحظه‌ای، فرآیندی و دقیق واحدهای سازمانی با یکدیگر است. بر این اساس، یکی از مهم‌ترین تحولات دهه گذشته در مدیریت سازمان‌های تولیدی متوسط و بزرگ، به وجود آمدن نگرش فرآیندگرا به‌جای نگرش وظیفه‌گرا از طریق نظارت بر روی فرآیندهای تجاری به‌جای نظارت بر ساختار جداگانه واحدهای سازمانی است. مهم‌ترین ابزار پیاده‌سازی این نگرش در سطح سازمان ERP است که یک سیستم فرآیندمحور است.


ماژول الکتروشوک قلبی


شرکت متقاضی در جستجوی تکنولوژی جدید ماژول الکتروشوک قلبی Biphasic منطبق با استانداردهای عمومی و تخصصی مانند IEC 60601-2-4، الزامات EMC و نیز مشخصات و قابلیت‌های تعیین شده است. طراحی این پروژه شامل تمامی قسمت‌های مربوطه به همراه کلیه کابل‌ها، پدل‌ها و هرگونه کلید می‌باشد. ماژول طراحی شده باید به‌گونه‌ای باشد که با ارتباطات سیگنالی نظیر RS232، بتواند با بورد مانیتورینگ شرکت متقاضی ادغام شود و طراح باید نحوه پروتکل سیگنالینگ خود را با این بورد به طور کامل مشخص کند. این ماژول می‌تواند داخل کیس مانیتورینگ این شرکت قرار گیرد یا اینکه یک کیس خاص برای آن طراحی شود. در شکل (۱) ساختار کلی دستگاه الکتروشوک قابل مشاهده است. هدف از این پروژه طراحی و ساخت ماژول Defibrillator/Pacer می‌باشد که ورودی‌ها و خروجی‌های این ماژول در شکل (۲) نشان داده شده است.


طراحی سامانه هوشمند مدیریت و نظارت بر خدمات مهندسین مشاور


یک هلدینگ بزرگ ساختمانی در نظر دارد با استفاده از خدمات یک مشاور مطلع، فرآیندها و دستورالعمل‌های نظارت بر کیفیت تولید مدارک مهندسی خود را بهبود دهد. اقدامات زیادی برای بهبود این شرایط تاکنون به انجام رسیده است. ازجمله این امور تهیه دستورالعمل‌های اجرایی، طراحی چک لیست‌های کنترلی و پیاده‌سازی این روش‌ها در پروژه‌های انجام‌شده می‌باشد. عدم یکپارچگی این امور و همچنین کیفیت نامناسب مدارک و مشکلات در توزیع و تایید مدارک، این هلدینگ را بر این داشته است تا با استفاده از تجربه سایر سازمان‌های داخلی و خارجی و مقایسه روش‌های مطلوب (Benchmark) بهترین روش و فرآیند را برای این نیاز خود انتخاب و عملیاتی نماید.


طراحی و پیاده‌سازی سامانه مدیریت مناقصات و امور قراردادها


هر سازمانی با توجه به نیازمندی‌های خود روش‌هایی را برای مدیریت برگزاری مناقصات و انعقاد قرارداد تعریف می‌نماید ولی استفاده از روش‌های غیرمکانیزه علاوه بر کاهش سرعت، باعث عدم شفافیت لازم می‌شود و همچنین دسترسی به سوابق اطلاعات، بسیار غیرمطمئن و وقت‌گیر خواهد بود. مکانیزه کردن فعالیت‌های سازمانی، ازجمله این فرآیندها، باعث افزایش سرعت، شفافیت و دسترسی به اطلاعات خواهد گردید. یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت پروژه‌های ساختمانی انتخاب درست پیمانکاران اجرایی و همچنین تأمین مواد و تجهیزات مورد نیاز پروژه می‌باشد. از طرف دیگر لازم است که شرکت‌های ساختمانی در زمینه تأمین پیمانکاران و مواد و تجهیزات، اطلاعات مناسب در خصوص کارایی پیمانکاران و قیمت آن‌ها را داشته باشند. در اختیار داشتن اطلاعات فعالیت‌های گذشته پیمانکاران و فروشندگان به این شرکت‌ها کمک می‌کند تا از تأمین‌کنندگان با سوابق مناسب استفاده نمایند. همچنین وجود سیستم‌های ارزیابی و ثبت کارایی آن‌ها باعث افزایش شفافیت و تصمیم‌گیری در آینده خواهد گردید.


جوشکاری تلفیقی خطوط لوله انتقال نفت و گاز


امروزه مسئله انتقال و پالایش ذخایر انرژی کربوهیدرات به‌عنوان یکی از پرهزینه­ترین پروژه­های کشور و دنیا مطرح می­باشد. تأسیسات پالایشگاهی، پتروشیمی، سر چاهی، انتقال و سایر مواردی که نیاز به استفاده از استاندارد بسیار بالایی دارند، نیازمند مواد خاص و روش­های جوش و اتصال ویژه­ای می­باشند تا بتوانند سطح بالایی از کیفیت و ایمنی را رعایت کنند. رعایت این اصول دقیق و جوش­های بسیار حساس و مقاوم، هزینه­های زیادی چه به لحاظ زمان، نیروی انسانی و چه به لحاظ مواد و متریال مورد نیاز در بردارد. روش­های مختلفی جهت جوشکاری خطوط لوله بکار گرفته شده است که با توجه به کیفیت لوله­ها، برخی از آن‌ها ذکر می­گردد:


جداسازی و بازیافت نخاله‌های ساختمانی


طبق گزارش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، به طور تقریبی روزانه ۱۶۵ هزار تن نخاله ساختمانی در کشور تولید می ­گردد که از این میزان، سهم شهر تهران ۲۰ هزار تن نخاله یا پسماند ساختمانی است. منابع اصلی تولید نخاله­ های ساختمانی شامل خاک‌برداری، تخریب و نوسازی، تعمیرات و حفاری است که عمده ترکیبات و درصد مواد تشکیل دهنده، تابع نوع و نحوه زندگی، نوع صنعت ساختمان، ترکیب و بافت جمعیتی می­ باشد و عموماً شامل خاک و مخلوط ­های حاصل از خاک‌برداری، شیشه، بتن، ملات گچ و خاک، کاشی و سرامیک، ملات ماسه سیمان، قیر و گونی، سنگ، موزاییک، تیرچه سقفی، چوب و سایر پسماندهای مشابه است.


سیستم آب شیرین کن


توزیع منابع آب در کشور ایران نامتوازن می¬باشد و بالغ بر ۷۰ درصد ذخایر کشور نیز در نیمه غربی کشور قرار دارند. عمده این ذخایر نیز در فصلی در دسترس هستند که امکان بهره‌برداری زراعی وجود ندارد. همچنین ﻓﻘﺪان ﺑﺎرﻧﺪﮔﯽ ﻣﻨﺎﺳﺐ، ﻣﺸﮑﻞ آب را در ﺳﻄﺢ ﮐﺸﻮر ﺑﯿﺶ از ﻫﺮ زﻣﺎﻧﯽ ﺣﺎد ﮐﺮده اﺳﺖ و باعث اﻓﺖ ﭼﺸﻤﮕﯿﺮ سفره‌های آب زیرزمینی و درنتیجه ﺷﻮر ﺷﺪن ﺳﻄﺢ سفره‌ها شده است، به‌گونه‌ای ﮐﻪ در ﺑﺴﯿﺎری از ﻧﻘﺎط به‌ویژه استان‌های مرکزی ﮐﺸﻮر آب ﺑﺴﯿﺎری از چاه‌ها به دلیل شور شدن قابل‌استفاده نیستند. همچنین وجود عناصر سمی و آلودگی‌های صنعتی، اهمیت استفاده از تصفیه آب کشاورزی را دوچندان کرده است.


Page 2 of 7
این را به اشتراک بگذارید