پیاده‌سازی و استقرار نظام مدیریت دانش

/پیاده‌سازی و استقرار نظام مدیریت دانش
Project Details
Project Description

آنچه در گذشته باعث برتری سازمان‌ها نسبت به یکدیگر می‌شد، نیروی انسانی، ماشین‌آلات و سرمایه‌ی مادی بیشتر بود؛ اما امروزه در عصر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات و به دلیل تغییر و تحول سریع دانش، عمده‌ترین سرمایه سازمان‌ها دانش معتبر و به روز در حوزه کسب‌وکار خود است و این که به نحو مطلوب از این دانش استفاده نمایند. تقریباً 75 درصد شرکت‌های برتر دنیا به پیاده‌سازی فرآیندهای مدیریت_دانش در سازمان خود توجه ویژه‌ای دارند.

رویکرد بومرنگ:

در همین راستا، یکی از شرکت های مطرح در حوزه علوم دامپروری و کشاورزی، نیاز به استقرار سیستم  مدیریت دانش در سازمان خود را با بومرنگ مطرح نمود و در راستای حل سریع و موثر این نیاز ، تیم خبره بومرنگ با به کارگیری رویکرد نوآوری باز، اقدام به تعریف این مسئله به زبان مشترک تجاری و فنی و شبکه‌سازی گسترده نمود و پیشنهادات متعددی از سوی فناوران دریافت کرد.

پس از داوری و بررسی این پیشنهادات، یک شرکت مشاوره مهندسی توانمند و با تجربه در حوزه طراحی سیستم های مدیریت دانش، با شرکت متقاضی به توافق نهایی رسید. پس از تجربه موفق اجرای این قرارداد تجاری، چندین شرکت دیگر نیز برای به کارگیری سیستم مدیریت دانش اعلام نیاز کردند که شبکه خدمات نوآوری بومرنگ تمامی اقدامات لازم را در جهت مرتفع نمودن این نیاز با توجه به ماهیت صنعت انجام داد.

ارزش افزوده ایجاد شده/ تاثیرات مثبت ایجاد شده:

  • اخذ، نظم‌دهی، دسترس‌دهی کنترل شده و طبقه‌بندی مستندات دانشی سازمان مانند گزارش‌گیری تحلیلی، گزارش‌های آینده‌نگر، چکیده پژوهش‌ها و … تحت وب
  • ساماندهی دانش‌های تولید شده حین فرایندهای کاری شامل جمع‌آوری، ارزیابی، دسته‌بندی و بازیابی آن‌ها در جهت تولید بانک دانشی سازمان (بر اساس درخت دانش و کلمات کلیدی)
  • ایجاد نقشه دانش سازمانی بر اساس حوزه‌های دانش
  • امکان ایجاد بسته دانشی منسجم در پایان هر پروژه کاری سازمان
  • ایجاد پروفایل دانشی خبرگان با پوشش مهارت‌های کاری
  • ایجاد انگیزش در کاربران بر اساس نظام‌های ارزیابی، انگیزش و بازی‌سازی
Share This