پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
  • language
  • language
  • ورود/عضویت

نخستین رویداد “توسعه فناوری در صنعت برق”

رویداد “توسعه فناوری در صنعت برق” یک رویداد مبتنی بر تقاضای فناوریست که هدف آن حل مسائل و پاسخگویی به نیازهای فناورانه صنعت برق کشور با استفاده از توانمندی و ظرفیت شرکت های دانش بنیان و فناور و ایجاد همکاری تجاری بین این شرکت ها و مجموعه های تابعه وزارت نیرو می باشد.

در این رویداد ۲ روزه که در تاریخ ۵ و ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می شود، بخشی از نیازمندی های صنعت برق کشور در حوزه های “تولید، انتقال و توزیع” معرفی خواهند شد و شرکت ها و فناورانی که بهترین پیشنهادها و راهکارهای فناورانه را برای حل مسائل مطروحه ارائه نمایند، فرصت همکاری تجاری با شرکت های زیرمجموعه وزارت نیرو را خواهند یافت.

یکی از محورهای مهم این رویداد مساله پیک­­ سایی (مدیریت تقاضا و بار در ساعات اوج مصرف برق) است. پاسخگویی بار یا پاسخگویی تقاضا مجموعه اقداماتی هستند که برای تغییر الگوی مصرف برق به منظور بهبود قابلیت اطمینان شبکه و جلوگیری از جهش قیمت‌ها، خصوصاً در ساعات پیک اجرا می‌شوند.

مخاطبان این بخش از رویداد علاوه بر شرکت های دانش بنیان و فناور صنعت برق، شامل کلیه افراد، دانشگاهیان، متخصصان و حتی شرکت های فعال در حوزه های غیر (به ویژه شرکت های با مخاطب زیاد نظیر پلتفرم های اینترنتی) می باشند که امکان ارائه هر نوع ایده عملیاتی برای مدیریت مصرف برق در ساعات پیک را دارند.

با توجه به هماهنگی انجام شده بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو، ایده ها و پیشنهادات در این خصوص طی مدت مشخص بعد از رویداد جمع آوری و در صورت دارا بودن قابلیت اجرا پیش از تابستان ۹۹ با مشارکت ارائه دهنده پیشنهاد عملیاتی خواهند شد.

 

بخش های اصلی رویداد عبارتند از:

 

این رویداد با همکاری وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی که به منظور تسهیل همکاری های فناورانه بین شرکت های دانش بنیان و شرکت های تابعه وزارت نیرو، ابزارهای حمایتی مالی خود را ارائه نموده است برگزار می شود.

علاقه مندان به ثبت نام می توانند از طریق لینک اقدام و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شبکه خدمات نوآوری بومرنگ (مجری و کارگزار تبادل فناوری رویداد) به شماره های ۸۸۳۹۸۵۴۳-۸۸۳۹۸۵۶۳ تماس حاصل فرمایند.