تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک AMT

///تبدیل گیربکس دستی به اتوماتیک AMT
  • شماره درخواست: RFP169709094
  • تاریخ اعلام: آذرماه 1397
  • تاریخ انقضا: 97/10/15

فرصت ها:

براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.

میزان سرمایه گذاری:

براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.

برنامه زمان بندی:

مرحله اول – دریافت پروپوزال‌ها (حداکثر تا 15 دی ماه 97)
مرحله دوم- داوری پروپوزال‌ها و تعیین پروپوزال منتخب (از 22 دی ماه 97)

تماس جهت اطلاعات بیشتر:

02188398563 – 02188398543

 پست الکترونیک:

proposal@boomerangtt.com

سه سیستم انتقال قدرت دستی، اتوماتیک و CVT رایج‌ترین سیستم‌های انتقال قدرتی هستند که در خودرو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌جز سیستم CVT یا سیستم انتقال قدرت باقابلیت تغییر پیوسته، سیستم‌های اتوماتیک و دستی، از چرخ‌دنده‌ها (گیربکس) تشکیل شده‌اند.

گشتاور موتور از طریق شفت ورودی به سیستم انتقال قدرت وارد می‌شود و از آنجا به دنده‌ها می‌رود و از شفت خروجی خارج می‌گردد. اینکه این نیرو چگونه به چرخ‌ها می‌رسد به این بستگی دارد که موتور خودرو در کجا واقع شده و دیفرانسیل نیز چگونه است.

  • در سیستم‌های انتقال قدرت دستی معمولی با فشردن پدال کلاچ ارتباط موتور با جعبه‌دنده‌ها قطع می‌شود و با اختیار فرد دنده ماشین عوض می‌شود. تعداد معمول دنده‌ها در این سیستم ۵ است.
  • در سیستم انتقال قدرت اتوماتیک از یک مبدل گشتاور برای انتقال انرژی موتور استفاده می‌شود و جابجایی دنده‌ها توسط کامپیوتر خودرو کنترل می‌گردد. انواع گیربکس‌های اتوماتیک به شرح ذیل است:

1 – گیربکس‌های سیاره‌ای AT:

در این گیربکس‌ها انتقال قدرت از طریق مجموعه چرخ‌دنده‌های خورشیدی سیاره‌ای صورت می‌گیرد. سیستم کلاچ اتوماتیک (TORQUE CONVERTOR) آن هیدرولیکی و دارای سیستم کنترلی است.

 

 

2 – گیربکس‌های AMT:

این نوع گیربکس‌ها همان جعبه‌دنده‌های معمولی هستند که با نصب عملگرهای الکترومکانیکی روی آن‌ها، عمل تعویض دنده و کلاچ‌گیری به‌صورت خودکار انجام می‌گیرد. مهم‌ترین مزیت این نوع گیربکس‌ها، قیمت و هزینه تعمیرات پایین‌تر و ساختار ساده آن‌ها در مقایسه با بقیه انواع گیربکس‌های اتوماتیک می‌باشد.

  • سیستم انتقال قدرت CVT از لحاظ تجربه رانندگی، شباهت‌هایی با نوع خودکار دارد اما از لحاظ مکانیزم عملکردی کاملاً متفاوت است. در این مجموعه هیچ‌گونه چرخ‌دنده‌ای وجود ندارد و در عوض از یک سیستم تسمه و قرقره برای تولید تعداد نامحدودی از نسبت دنده‌ها استفاده می‌شود. در این حالت کامپیوتر خودرو تصمیم می‌گیرد که چگونه قرقره‌ها را برای ایجاد بهینه‌ترین نسبت با توجه به شرایط رانندگی، تنظیم کند.
  • گیربکس‌های دوکلاچه DCT، جدیدترین نوع گیربکس‌های استفاده شده در خودروها که ابتدا به‌وسیله شرکت پورشه در خودروهای اسپرت استفاده گردید. ساختار این نوع گیربکس شباهت بسیاری با گیربکس‌های معمولی و دستی دارد، با این تفاوت که این نوع گیربکس شامل 2 گیربکس مستقل (برای دنده‌های زوج و فرد) می‌باشد که هرکدام به‌طور مستقل به یک مجموعه کلاچ متصل هستند. عمل تعویض دنده و کلاچ‌گیری توسط عملگرهای الکترومکانیکی انجام می‌گیرد و کنترل آن‌ها به‌وسیله واحد پردازنده مخصوص گیربکس صورت می‌گیرد.

با توجه به معایب و مزایای سیستم‌های انتقال قدرت و با در نظر گرفتن نیاز، از سیستم‌های مختلف برای گیربکس‌ها استفاده می‌شود.

یک شرکت فعال در صنعت خودروسازی در نظر دارد که از گیربکس‌های AMT در خودروهای خود استفاده کند. این گیربکس‌ها راحتی استفاده از گیربکس‌های اتوماتیک را به‌ویژه در ترافیک‌های شهری برای راننده به ارمغان می‌آورند درحالی‌که پیچیدگی و هزینه بالای گیربکس‌های اتوماتیک را ندارند. این شرکت در نظر دارد تا از یک واحد برقی، بادی یا هیدرولیکی در کنار گیربکس موجود خود استفاده کند تا این واحد عمل تعویض خودکار دنده را انجام دهد.

با توجه به مزایا و فوایدی که سیستم‌های گیربکس اتوماتیک نسبت به نوع معمولی آن‌ها دارند، صنعت خودروسازی در جهان به سمت خودروهایی با دنده اتوماتیک می‌رود. مهم‌ترین مزیت گیربکس‌های اتوماتیک این است که دنده‌ها را به‌طور خودکار تعویض می‌کند و وظایف راننده را کاهش می‌دهد. همچنین در سیستم‌های اتوماتیک، انتقال قدرت متناسب با مقاومت مسیر حرکت و به‌صورت خودکار انجام می‌شود که زمان استهلاک خودرو را کاهش می‌دهد.

از دیگر مزایای خودروهایی با گیربکس اتوماتیک می‌توان به عملکرد خوب رانندگی در شیب‌های زیاد، رانندگی بین‌شهری و رانندگی در ترافیک سنگین اشاره کرد.

شرکت متقاضی در جستجوی به‌کارگیری سیستم AMT می‌باشد که از بازخورد دور موتور (دورسنج)، عمل کلاچ‌گیری انجام گیرد و سپس با استفاده از سیستم اکچوایتور (Actuator) مناسب، عمل تعویض دنده صورت پذیرد.

محدودیتی برای اتوماتیک کردن سیستم انتقال قدرت خودرو وجود ندارد و فقط یک واحد (باد، هیدرولیک یا برق) باید بر روی گیربکس سوار شود تا عمل تعویض خودکار دنده توسط آن صورت گیرد. ابعاد موجود برای جانمایی این واحد در کنار گیربکس موجود حداکثر 30*40*40 سانتی‌متر می‌باشد.

در خودروهای تولیدی شرکت متقاضی از موتورهای دیزلی OM 355 EURO II استفاده می‌گردد که مشخصات فنی این موتورها به شرح زیر است:

گیربکس‌های خودروهای شرکت متقاضی نیز ZF S6-90 و ZF 6S1701 می‌باشد که مشخصات فنی این گیربکس‌ها به شرح زیر است:

ü      هماهنگ با مشخصات فنی موتور

ü      هماهنگ با مشخصات فنی گیربکس دستی

ü       نداشتن لگ یا تأخیر در فواصل تعویض دنده‌ها

ü      قابلیت کاربرد صنعتی بدون توقف و خرابی

ü      تعویض دنده‌ها در دور موتور مناسب

ü      قابلیت استفاده در اتوبوسهای شهری و بینشهری

ü      حداکثر اندازه موجود برای جانمایی واحد تعویض دنده اتوماتیک 30*40*40 سانتی‌متر

نوع همکاری مطلوب :

بر اساس پیشنهادها قابل مذاکره می‌­باشد.

فراخوان

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند. همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02188398563 – 02188398543 تماس حاصل فرمائید.

هیچ دیدگاهی موجود نیست.

نظر خود را بگذارید

Your email address will not be published.

Share This