کنترل سرمازدگی دیررس بهاره

  • شماره درخواست: REQ968252356  
  • تاریخ : مرداد ماه ۱۳۹۵

جزئیات:

سرمازدگی گل‌های درختانِ “به”، در اثر ایجاد دماهای زیر صفر در اوایل فصل رشد (اوایل بهار) اتفاق می‌افتد. ازآنجاکه این سرمازدگی‌ها در اثر وارونگی دما می‌باشد، مبارزه و کنترل آن بسیار دشوار است. مسئله اصلی که باغ کشاورزی با آن روبه‌رو بود، سرمازدگی دیررس بهاره در باغاتِ “به” است که در اثر ایجاد شرایط وارونگی دما در اوایل بهار ایجاد می‌شود. سرما موجب از بین رفتن مادگی گل‌ها می‌شد و خسارات بسیار سنگینی گاهاً تا ۱۰۰% در عملکرد محصول ایجاد می‌کرد.

تماس جهت اطلاعات بیشتر:

۰۲۱۸۸۳۹۸۵۶۳ – ۰۲۱۸۸۳۹۸۵۴۳

 پست الکترونیک:

proposal@boomerangtt.co

سرمازدگی گل‌های درختانِ “به”، در اثر ایجاد دماهای زیر صفر در اوایل فصل رشد (اوایل بهار) اتفاق می‌افتد. ازآنجاکه این سرمازدگی‌ها در اثر وارونگی دما می‌باشد، مبارزه و کنترل آن بسیار دشوار است. مسئله اصلی که باغ کشاورزی با آن روبه‌رو بود، سرمازدگی دیررس بهاره در باغاتِ “به” است که در اثر ایجاد شرایط وارونگی دما در اوایل بهار ایجاد می‌شود. سرما موجب از بین رفتن مادگی گل‌ها می‌شد و خسارات بسیار سنگینی گاهاً تا ۱۰۰% در عملکرد محصول ایجاد می‌کرد. این باغ حدود ۱۲۵ هکتار وسعت دارد.

تیم خبره بومرنگ با به کارگیری رویکرد نوآوری باز، اقدام به تعریف این مسئله به زبان مشترک تجاری و فنی و شبکه‌سازی گسترده نمود و پیشنهادات متعددی از سوی فناوران دریافت کرد. پس از داوری و بررسی این پیشنهادات، یک شرکت دانش بنیان توانمند  در حوزه کشاورزی، با شرکت متقاضی به توافق نهایی رسید.

  •  توانایی مکیدن هوای گرم‌تر از ارتفاع ۱۵-۲۰ متر از سطح زمین و گرم کردن سطح زمین و سپس پخش کردن هوای گرم در سطح کف باغ.
  • توانایی از بین بردن شرایط وارونگی دما در اطراف درخت.
  •  قدرت پیش‌بینی شرایط سرمازدگی و قدرت مقابله با سرما تا دمای ۵ – درجه سانتی‌گراد

دریافت اطلاعات بیشتر:

اطلاعات بیش تر این مسئله فناورانه در قالب شرح مسئله و داستان موفقیت آورده شده است.

هیچ دیدگاهی موجود نیست.

نظر خود را بگذارید

Your email address will not be published.

این را به اشتراک بگذارید