فرآوری نرمه آهن اسفنجی

/, کانی های فلزی/فرآوری نرمه آهن اسفنجی

‏‫ کارخانه احیاء مستقیم واحدی است که در آن گندله اکسیدی به‌منظور استفاده در کوره قوس الکتریکی به آهن اسفنجی تبدیل می­گردد. احیاء مستقیم اکسید آهن یک واکنش شیمیایی است که واکنش‌دهنده‌ها در آن هیدروژن، منواکسید کربن و اکسید آهن می­باشند و نتیجه این واکنش تولید آهن فلزی می‌باشد. سوخت اصلی کارخانه گاز CH4 است. به‌طورکلی فرآیند احیاء مستقیم دارای سه مرحله کلی است: احیاء، ریفرمینگ و بازیافت کننده حرارت (ریکوپراتور). در طول فرآیند احیای گندله، به دلایل مختلفی نظیر استحکام کم گندله، فاین (نرمه)تولید می­شود.

‏‫ کارخانه احیاء مستقیم واحدی است که در آن گندله اکسیدی به‌منظور استفاده در کوره قوس الکتریکی به آهن اسفنجی تبدیل می­گردد. احیاء مستقیم اکسید آهن یک واکنش شیمیایی است که واکنش‌دهنده‌ها در آن هیدروژن، منواکسید کربن و اکسید آهن می­باشند و نتیجه این واکنش تولید آهن فلزی می‌باشد. سوخت اصلی کارخانه گاز CH4 است. به‌طورکلی فرآیند احیاء مستقیم دارای سه مرحله کلی است: احیاء، ریفرمینگ و بازیافت کننده حرارت (ریکوپراتور). در طول فرآیند احیای گندله، به دلایل مختلفی نظیر استحکام کم گندله، فاین (نرمه)تولید می­شود. همچنین بخش عمده­ای از نرمه در محل­های ریزش مواد (دایورتورها، فیدرها، اسکرین­ها و …) به وجود می­آیند که به‌وسیله غبارگیرها و همچنین با نظافت مناسب محیط جمع‌آوری می­شوند. از عمده­ترین روش­های جمع­آوری نرمه، استفاده از غبارگیرهای صنعتی می­باشد که خطوط مکش آن در نقاط مختلف ازجمله دایورتورها و فیدرها، اقدام به جمع‌آوری فاین­ها می­نماید.

شکل ۱٫ شماتیک از واحد احیا مستقیم.

نحوه آنالیز نرمه، مشابه آنالیز آهن اسفنجی می­باشد که درصد خلوص، استحکام و مواردی ازاین‌دست را شامل می­شود. ماده اصلی استفاده‌شده در واحد احیاء مستقیم گندله می­باشد که اکثراً از کارخانه داخلی تهیه می‌گردد .

مواد اولیه واحد احیا مستقیم، گندله آهن می­باشد که در طی فرایند تولید آهن اسفنجی حدود ۵ درصد مواد اولیه به نرمه آهن تبدیل می­شود و این ضایعات تولیدشده به‌صورت لجن ناشی از شست­و­شوی گازها و نرمه غبارگیرهای واحد احیا به دست می­آید و روزانه حجم بسیار بالایی از نرمه آهن اسفنجی انباشته می­شود که موجب هدر رفت سرمایه شرکت می‌گردد. کوره­های استفاده‌شده در این شرکت از نوع کوره­های احیایی به روش میدرکس (Midrex) می­باشند که در آن گندله از بالای کوره وارد آن می‌شود و پس از تماس با گازهای احیایی داغ که به‌صورت یکنواخت از طریق لاین باستل وارد کوره می‌گردد، گندله احیاء می­شود. ظرفیت اسمی تولید هر واحد احیاء مستقیم فولاد این شرکت در حدود ۸۲۹ هزار تن و مجموعاً برای دو مدول در حدود ۹۵/۱ میلیون تن می­باشد. نرمه­ی آهن به دلیل وزن کم قابلیت شارژ در کوره‌های قوس الکتریکی را ندارد و با توجه به مشکلات موجود برای حمل نرمه، جذابیتی زیادی برای صاحبان صنایع دیگر به‌منظور خرید آن وجود ندارد. ازاین‌رو می­توان با تبدیل نرمه به بریکت، دوباره آن را وارد چرخه تولید نمود تا بنا به دلایل زیر، بتوان از آن در کوره قوس الکتریکی استفاده نمود:

  • عدم امکان انبارش نرمه­های آهن اسفنجی
  • عدم امکان جابجایی مناسب تا محل مصرف (عدم امکان انتقال از طریق نوار نقاله)
  •  هدر رفت بالای آن (به دلیل چگالی و وزن پایین)
  • درصد بالای خلوص آهن آن (۸۰%) به‌عنوان منبع غنی در تولید فولاد،

لذا این شرکت در نظر دارد در زمینه رفع نیاز فناورانه “فرآوری نرمه آهن اسفنجی” با کلیه افراد و شرکت‌های توانمند برای رفع این مسئله تعامل و همکاری نماید.

  • انعطاف‌پذیری بالا نسبت به خوراک ورودی (قابلیت استفاده از طیف وسیعی از مواد آهن‌دار مانند کنسانتره سنگ‌آهن، پوسته­های اکسیدی نورد و ریزدانه­های حاصل از واحد گندله‌سازی و احیا، وجود داشته باشد.)
  • قابل‌استفاده در کوره قوس الکتریکی
  • کمترین میزان نیاز به آب در فرایند تولید
  • مشابه بودن آنالیز محصول نهایی با آهن اسفنجی

جدول ۱٫ آنالیز شیمیایی گندله استفاده شده در واحد احیا مستقیم

با توجه به اینکه پروپوزال‌های دریافت شده توسط تیم ارزیابی موردبررسی قرار خواهد گرفت، این امکان وجود دارد که در مرحله ارزیابی و قبل از انتخاب مناسب‌ترین گزینه برای همکاری از فناوران سؤالاتی در خصوص شفاف‌سازی بیشتر پروپوزال‌ها پرسیده شود.

جزئیات همکاری از طریق گفتگو و مشاوره با طرف‌های ذی‌ربط مشخص خواهد شد.

(راه‌حل‌های پیشنهادی لزوماً محدود به پیشنهادهای زیر نخواهد بود)

  • احداث واحد بریکت سازی
  • استفاده از روش کوره تونلی

نوع همکاری مطلوب :

برون‌سپاری (Outsourcing)

فراخوان

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند. همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۳۹۸۵۶۳ – ۰۲۱۸۸۳۹۸۵۴۳ تماس حاصل فرمائید.

هیچ دیدگاهی موجود نیست.

نظر خود را بگذارید

Your email address will not be published.

این را به اشتراک بگذارید