تولید بلوک‌های نسل جدید عایق صوت و حرارت

///تولید بلوک‌های نسل جدید عایق صوت و حرارت

پس‌ازاینکه بلوک‌های نسل جدید جایگزین سفال‌های ساختمانی شدند، ضرورت عایق کردن مصالح قدیمی از بین رفت و این امر منجر به صرفه‌جویی اقتصادی و سرعت اجرایی مناسب گردید. به‌طورکلی بلوک‌های عایق صوت و حرارت به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بلوک‌های بتنی، بلوک‌های گچی، بلوک‌های پلی استایرن نام برد.

بلوک‌های بتنی سبک به دلیل وجود تخلخل و تعداد زیاد حباب‌های ریز هوا در آن به‌عنوان یکی از بهترین مصالح عایق حرارتی و برودتی در ساختمان عمل می‌کنند و از اتلاف مقادیر زیاد انرژی جلوگیری می‌نماید که با توجه به لزوم رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، این بلوک‌ها در ضخامت‌های متعارف، این الزامات را به‌خوبی تأمین می‌نماید

پس‌ازاینکه بلوک‌های نسل جدید جایگزین سفال‌های ساختمانی شدند، ضرورت عایق کردن مصالح قدیمی از بین رفت و این امر منجر به صرفه‌جویی اقتصادی و سرعت اجرایی مناسب گردید. به‌طورکلی بلوک‌های عایق صوت و حرارت به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بلوک‌های بتنی، بلوک‌های گچی، بلوک‌های پلی استایرن نام برد.

بلوک‌های بتنی سبک به دلیل وجود تخلخل و تعداد زیاد حباب‌های ریز هوا در آن به‌عنوان یکی از بهترین مصالح عایق حرارتی و برودتی در ساختمان عمل می‌کنند و از اتلاف مقادیر زیاد انرژی جلوگیری می‌نماید که با توجه به لزوم رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، این بلوک‌ها در ضخامت‌های متعارف، این الزامات را به‌خوبی تأمین می‌نماید. مقاومت حرارتی بالا در بلوک‌های بتنی سبک باعث کاهش سرعت انتقال حرارت در آن‌ها شده که منافع متعددی را به دنبال خواهد داشت. یکی از این موارد، کاهش تلفات انرژی می‌باشد که هم در انتقال حرارت از داخل به خارج از ساختمان در فصل سرما و هم انتقال حرارت از خارج به داخل ساختمان در فصل گرما مطرح خواهد بود؛ به‌طوری‌که در شرایط یکسان دیواری با ضخامت یک‌دهم متر از بتن سبک معادل دیواری با ضخامت یک متر از بتن معمولی در برابر انتقال حرارت مقاومت خواهد داشت.

بلوک‌های بتنی سبک به دلیل وجود مواد اولیه خاص و پخش یکنواخت حباب‌های هوا به‌عنوان یکی از مصالح بسیار مناسب عایق صوتی نیز می‌باشد. نکته مهم قابل‌ذکر این است که تخلخل و حفره‌دار بودن این بلوک از نوع بسته می‌باشد و این بدان معناست که رطوبتی که به بلوک می‌رسد تنها به مقدار کم (حدود ۱۰ درصد) جذب بلوک می‌گردد، لذا جذب آب آن پایین بوده و عملیات سیمان‌کاری و کاشی و سرامیک کاری و… روی آن به‌راحتی انجام می‌گیرد.

در صورت تولید این نوع بلوک‌ها که داری تنوع بسیار زیادی می‌باشند و با انواع ساختارهای سازه‌ای در سطح کشور سازگاری دارند، علاوه برافزایش سرعت اجرا، مقادیر زیادی نیز در میزان مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهد شد. ازاین‌رو این شرکت بزرگ عمرانی در نظر دارد در زمینه تولید بلوک‌های نسل جدید عایق صوت و حرارت با دارندگان این فناوری تعامل و همکاری نماید

 • تسریع و تسهیل در اجرا و نصب
 • سبک‌سازی و کاهش وزن
 • سازگار با محیط‌زیست
 • دارا بودن ضریب انتقال حرارت مناسب و رعایت مبحث ۱۹ انرژی در ساختمان
 • عایق هم‌زمان صوت و حرارت، مطابق با آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان
 • قابلیت سیمان‌کاری، رنگ‌پذیری و نصب سنگ و کاشی روی بلوک
 • مقاومت در برابر ترک و ریزش
 • کاهش هزینه مصرف مواد اولیه در ملات اتصال دهنده ردیف بلوک‌ها و ملات پلاستر اولیه و نهایی دیوارها
 • دارا بودن کارپذیری مناسب بلوک (راحتی در انجام کارهایی مانند اره کردن، میخ‌کوبی، شیارزنی در آن‌ها)
 • حذف هزینه عایق‌کاری مجدد به دلیل مقاومت بلوک در برابر آتش، یخ‌زدگی و صوت
 • ساخت و استفاده از این بلوک‌ها به دو صورت باربر و غیر باربر
 • قابلیت جابه‌جایی و حمل دشوار توسط نیروی انسانی یا کارگر
 • داشتن قیمت بالاتر نسبت به بلوک‌های موجود در بازار

نوع همکاری مطلوب :

 • مشارکت در تولید
 • خرید تضمینی محصول

فراخوان

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند. همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۳۹۸۵۶۳ – ۰۲۱۸۸۳۹۸۵۴۳ تماس حاصل فرمائید.

هیچ دیدگاهی موجود نیست.

نظر خود را بگذارید

Your email address will not be published.

این را به اشتراک بگذارید