از بین بردن بوی نامطبوع فضولات حیوانی در باغ وحش

///از بین بردن بوی نامطبوع فضولات حیوانی در باغ وحش

ازآنجایی که وجود بوی نامطبوع فضولات حیوانات در باغ وحش از جمله دلایل نارضایتی بازدیدکنندگان می باشد و این بو بخصوص در فصل گرما و هنگام تجمیع حیوانات در یک مکان محدود به دلیل کمبود فضا شدیدتر می شود، لذا اهمیت رفع این مساله دو چندان می شود. لازم به ذکر است که این مساله به طور عمده در بخش حیوانات علف خوار حفاظت شده به ویژه انواع گونه های گوزن مانند گوزن زرد و قرمز اروپایی، گوزن زرد ایرانی، مارال، اسبچه خزری، لاما (که این نوع بوی بسیار شدیدتری می دهد) و همچنین گراز به صورت ویژه قابل مشاهده است.
امروزه برای غلبه بر این مشکل، از موادی مانند شن زئولیت و ماسه استفاده می شود که قدرت جذب فضولات حیوانی بیشتری را دارند، با استفاده از این مواد می توان این بو را به میزان زیادی (حدود ۰/۳درصد) کاهش داد. همچنین می توان از ساولون استفاده کرد که خاصیت ضد باکتری و حشره کش دارد و تا حد زیادی بوی ناشی از فضولات حیوانی را کم می کند. اما مساله اساسی در این روش ها این است که هر کدام نمی توانند به طور کامل این مساله را مرتفع نمایند و از این رو مشکل مطرح شده همچنان به قوت خود باقی است.

مسئله پسماند و فضولات حیوانی یکی از چالشهای اصلی حوزه محیطزیست است. باوجوداینکه راهحلهای متعددی برای این چالش اندیشیده شده است، اما این مشکل همچنان یکی از دغدغههای مهم دوستداران و فعالان این حوزه به شمار میرود که توجه جدی همه بازیگران فعال این عرصه را میطلبد. ازجمله اقدامات قدیمی برای دفع فضولات حیوانی، خاک کردن و سوزاندن آنها است که هرکدام صدمات جبرانناپذیری را به محیطزیست و اکو توریسم منطقه وارد میسازد؛ اما در عصر جدید و با ورود فناوریهای نوین ضروری است چارهای اساسی برای این موضوع اندیشیده شود تا بتوان در راستای توسعه پایدار محیطزیست اقدامات جدی و مؤثری را انجام داد

شرکت متقاضی در جستجوی تکنولوژی جدید ماژول الکتروشوک قلبی Biphasic منطبق با استانداردهای عمومی و تخصصی مانند IEC 60601-2-4، الزامات EMC و نیز مشخصات و قابلیت‌های تعیین شده است. طراحی این پروژه شامل تمامی قسمت‌های مربوطه به همراه کلیه کابل‌ها، پدل‌ها و هرگونه کلید می‌باشد. ماژول طراحی شده باید به‌گونه‌ای باشد که با ارتباطات سیگنالی نظیر RS232، بتواند با بورد مانیتورینگ شرکت متقاضی ادغام شود و طراح باید نحوه پروتکل سیگنالینگ خود را با این بورد به طور کامل مشخص کند. این ماژول می‌تواند داخل کیس مانیتورینگ این شرکت قرار گیرد یا اینکه یک کیس خاص برای آن طراحی شود.   در شکل (۱) ساختار کلی دستگاه الکتروشوک قابل مشاهده است. هدف از این پروژه طراحی و ساخت ماژول Defibrillator/Pacer می‌باشد که ورودی‌ها و خروجی‌های این ماژول در شکل (۲) نشان داده شده است.

شکل ۱٫ ساختار کلی دستگاه دفیبریلاتور/مانیتور

  در شکل بالا ساختار کلی دستگاه دفیبریلاتور-مانیتور نشان داده شده است. در قسمت مانیتورینگ ماژول‌هایی مانند ECG و Spo2 وجود دارد که وضعیت بیمار را با آن‌ها رصد می‌‌کنند. ماژول Defibrillator/Pacer هم در کنار سایر ماژول‌ها قرار داده شده است تا با استفاده از آن و در صورت نیاز شوک را به بیمار اعمال کنند. اطلاعاتی که توسط Data Bus بین Main Unit و Defibrillator/Pacer Unit مبادله می‌شود در شکل زیر نشان داده شده‌اند.

شکل ۲٫ ورودی/خروجی‌های واحد defibrillator/pacer

نمودار زیر نشان دهنده علل طراحی و ساخت تجهیزات مربوط به احیای قلب توسط شرکت متقاضی می باشد:

لطفا اطلاعات تکمیلی در خصوص شرح مسئله را از پیوست مطالعه فرمایید .

  • استفاده از مواد جاذب بو که بر روی سطح زمین قرارگرفته تا از انتشار بوی نامطبوع در محیط جلوگیری کند
  • عدم وجود تأثیر منفی برای حیوانات و انسان
  • دارای طول عمر بالا و عدم نیاز به تعویض و پخش مکرر
  • عدم ایجاد تأثیر ظاهری نامطلوب بر محیط باغوحش
  • بر اساس تائیدیه ضوابط از سازمان بهداشت و محیطزیست
  • عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر
  • استفاده از مواد گران قیمت
  • استفاده از مواد با طول عمر پائین (حداقل در طول یک ستال پاستخگوی این مشکل باشد و نیاز به تعویض و پخشمکرر نداشته باشد.

نوع همکاری مطلوب :

بر اساس پیشنهادها قابل مذاکره می‌­باشد.

فراخوان

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند. همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۳۹۸۵۶۳ – ۰۲۱۸۸۳۹۸۵۴۳ تماس حاصل فرمائید.

هیچ دیدگاهی موجود نیست.

نظر خود را بگذارید

Your email address will not be published.

این را به اشتراک بگذارید